ROTTERDAM - De VVD Rotterdam Noord wil dat er camera's worden geplaatst op de Molenwaterweg. De straat nabij het Centraal Station zou namelijk worden geteisterd door auto-inbraken. Dat zegt de VVD-fractie in schriftelijke vragen aan het dagelijks bestuur.
Volgens Simon Becker, deelraadslid van de VVD Noord, is de situatie zo uit de hand gelopen dat bewoners niet meer op de Molenwaterweg durven te parkeren en de auto liever verderop in de wijk plaatsen. 'De parkeerdruk in de Provenierswijk neemt hierdoor aanzienlijk toe.' Volgens Becker schreeuwen ondernemers om een 'daadkrachtige aanpak' van de inbraken. 'Het gebied rond het oude station Hofplein bij de Minimall werd net als de Molenwaterweg ook jarenlang geteisterd door veel auto-inbraken. Sinds het plaatsen van drie camera's in dit gebied is deze overlast zo goed als verdwenen. Aangezien dit gebied nog geen honderd meter verwijdert is van de Molenwaterweg zien we dit als een goed voorbeeld van de aanpak van auto-inbraken.'
Alles geprobeerd
Becker stelde eind vorige jaar al schriftelijke vragen aan het dagelijks bestuur, volgens het deelraadslid is de situatie echter niet veranderd. 'Het bestuur gaf aan dat ze alles al geprobeerd hebben om deze inbraken tegen te gaan, maar de problematiek is hiermee niet opgelost. Het plaatsen van cameratoezicht is echter nog niet geprobeerd en het bestuur heeft destijds aangegeven dit ook niet te willen proberen.' Het dagelijks bestuur gaf eerder al aan dat de ernst van de inbraken wisselend en seizoensgebonden is. In september en oktober van vorig jaar zouden er bijvoorbeeld twintig aangiften zijn gedaan. Daarnaast zou de politie permanent aandacht hebben voor de problemen en lokauto's inzetten om de daders aan te pakken.