kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Stadsinitiatief: 'Het nieuwe hart van Rotterdam' [video]

ROTTERDAM - De gemeente wil Rotterdam via het Stadsinitiatief 'gezelliger' en 'beter' maken. Vanaf 1 maart kunnen Rotterdammers een keuze maken uit de vijf beste ideeën. De winnaar krijgt 4 miljoen euro om zijn of haar plan uit te voeren. Dichtbij.nl houdt elke week een finalist tegen het licht. Deze week deel 1: De luchtsingel.

De Luchtstingel, een 350 meter lange fiets- en loopbrug, is een idee van het architectenbureau ZUS. Deze houten brug, die het station via het Schieblock met de Hofbogen verbindt, moet er voor zorgen dat het gebied rondom de Pompenbrug en de Delftesepoort weer aantrekkelijk wordt. ZUS wil verder dat er rondom de brug onder meer een stadstuin, een plek voor stadstuinders, een hertenkamp en faciliteiten voor ondernemers komen. 'Dit gebied moet het nieuwe "hart" van Rotterdam worden', aldus Kristian Koreman mede-oprichter van ZUS. Volgens Koreman heeft de plek namelijk veel potentie, maar wordt deze over het hoofd gezien door de gebrekkig infrastructuur. 'Er rijden vooral veel auto's. Wandelen en fietsen is er een beetje een bijproduct. geworden.'

Crowdfunding
Het idee voor de Luchtsingel werd vorig jaar geopperd. Via het zogenaamde crowdfunding-plan, waarbij particulieren een deel van de brug kunnen sponsoren, werd eerder al zo'n 80.000 euro ingezameld. De brug moet in principe zo'n 400.000 euro gaan kosten. Je zou je kunnen afvragen waarom ZUS die vier miljoen dan eigenlijk nog nodig heeft. 'Het gaat niet alleen om de brug, maar ook om de projecten die er omheen worden gerealiseerd: Zoals bijvoorbeeld zo'n stadspark of hertenkamp. We gaan ons ook niet rijk rekenen. Die brug komt er ook zonder geld van het Stadsinitiatief. Als je ziet hoeveel geld we in twee maanden al bij elkaar hebben gesprokkeld via crowdfunding dan moet dat lukken. Met die vier miljoen kunnen we echter een betere versie van de brug maken met bijvoorbeeld duurzamere houtsoorten. Als we winnen is de Luchtsingel bovendien in de zomer al klaar.'

Email
Reageer op dit artikel. 1
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Stelling
Politiek speelt spelletje over de rug van skaters!
Bekijk de resultaten
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland