kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

Runners maken Provenierswijk onveilig

, Bewoners spreken met de politie tijdens de ledenvergadering van bewonersvereniging Provenierswijk. (Foto: Mishu Westerveld)
1 / 1
zoom out

ROTTERDAM - Bewoners in de Provenierswijk maken zich ernstige zorgen de over toenemende criminaliteit en vandalisme in hun buurt. Dit bleek vorige week tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) van de bewonersvereniging Provenierswijk. Drugsrunners lopen vanuit het nieuwe Centraal Station (CS) de wijk in en uit, met een aanzuigende werking van andere Rotterdamse wijken. De veiligheidsindex daalde hier van 7.5 tot 7.2, als enige in de deelgemeente Noord.

Diefstallen uit auto's nemen aanzienlijk toe, wel zo'n 100 per jaar. Drugsdealers uit andere wijken zorgen met scooters en kleine auto's voor overlast. Voor het bestuur van de bewonersvereniging was dit reden om wijkagent Anita Bawulda van politiebureau Walenburger uit te nodigen om tekst en uitleg te geven. 'Het gaat hier meer om het gevoel van onveiligheid bij de burgers', legt Bawulda uit. 'Vooral in de avond en nacht. Politie in uniform en in burger houden nu bij het CS en in de wijk toezicht om de drugrunners in kaart te brengen. Zo ook de Spoorwegpolitie. Daarna volgen de arrestaties.'

Drugsrunners
Een van de bewoners geeft aan dat drugsrunners uit andere delen van het land, met name uit Limburg, eveneens regelmatig naar het Centraal Station trekken om 'hier zaken te doen'. Dit had hij gelezen in kranten. Het zou hier gaan om een ploeg van z'n honderd runners. Niet zelden trekken ze de Provenierswijk in om in een aantal panden de 'deal' daadwerkelijk uit te voeren. Reizigers die hier aankomen uit internationale treinen, afkomstig uit Frankrijk en België, worden door de runners de wijk in genomen.

Buwalda: 'De informatie die via kranten wordt verstrekt strookt zeker niet altijd met onze informatie. Van de 200 topcriminelen in de drugshandel in ons land zijn er slechts twee afkomstig uit Rotterdam-Noord. Wat wij hier als politie aan de achterkant van het CS willen proberen te voorkomen is het zogenaamde 'waterbedeffect'. Dus dat zij te veel worden weggeduwd naar andere delen van de stad, met name richting Rotterdam-Centrum.'

Het wijkpolitiebureau aan de Walenburgerweg is voor de bewoners gesloten. Zij kunnen er geen aangiften doen van vandalisme, diefstal of andere criminaliteit. Daarvoor worden zij doorverwezen naar andere bureaus in de stad. Al lange tijd is dit voor de wijkbewoners een doorn in het oog.

Voorzitter Jim Postma van de bewonersvereniging suggereerde om die reden ten minste een of twee keer per week op het politiebureau aan de Walenburgerweg een bewonersspreekuur in te stellen. Deze suggestie werd door de bewoners enthousiast ondersteund. Wijkagent Anita Buwalda zegde toe de praktische haalbaarheid van dit voorstel met haar collega's te zullen bespreken.

Email
Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen woonnieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Stelling
Boete voor geschreeuw in het OV
Bekijk de resultaten
Agenda

Meer agenda

Video
naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Privacy | Disclaimer | Cookies
Een site van Telegraaf Media Nederland