kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Sterrenkijkdagen 2012 in Wilnis

WILNIS - De 36-ste Landelijke Sterrenkijkdagen vinden plaats op vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 maart 2012. Op tientallen plaatsen in heel Nederland is jong en oud welkom om een blik door een telescoop te werpen. Zo ook in Wilnis. Dit jaar staat centraal het erelid van de vereniging, Europees astronaut André Kuipers!

Astrovereniging Omega Centauri afdeling het Groene Hart organiseert voor de 5e keer van haar bestaan de Sterrenkijkdagen in Wilnis. De voorzitter, Roland Taams, organiseert deze dagen al voor het 10e jaar!

Elk jaar heeft de sterrenkijkdagen een algemeen thema, nu dit jaar wordt het thema iets aangepast namelijk dat er meer aandacht word geschonken aan de ruimtevlucht van erelid André Kuipers.

Sinds 2008 is ESA Astronaut André Kuipers erelid van de vereniging en heeft zijn naam ook verbonden aan de Sterrenwacht de Ronde Venen i.o.

Ook André Kuipers vind het een leuke bezigheid om naar de sterren te kijken. De Sterrenkijkdagen 2012 worden gehouden op vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 maart 2012. De maan is dan kort na Eerste Kwartier en de planeten Venus, Mars en Jupiter zijn goed te zien. Mercurius is in de avondschemering zichtbaar en Saturnus komt laat op de avond op. Er is dus goede kans dat men op deze avond alle vijf de planeten kan zien, die met het blote oog zichtbaar zijn! Fraaie winterobjecten als de Pleiaden en de Orionnevel zijn ook goed zichtbaar. Een mooie kans om een breed publiek kennis te laten maken met de sterrenhemel. Voor meer info en contact, verwijzen wij u graag naar de website.

www.omegacentauri.nl

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 06 februari 2012

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen uitgaansnieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland