MIJDRECHT - Om in de wintermaanden de conditie en spelritme op peil te houden traint het kanopoloteam van Kanovereniging De Ronde Venen in de winter door en speelt af en toe een wedstrijd in het zwembad. Afgelopen zaterdag werd er gespeeld in Alphen aan den Rijn.
De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen gaan van start bij de polo-commissie. Afgelopen jaar is er prima gedraaid met voor het eerst twee teams. Komend jaar is dit minimaal gelijk, maar de ambitie ligt hoger. Het voorbeeld van een goede opbouw is het kanopolo bij Michiel de Ruyter in Uithoorn. Daar wordt gespeeld met vier teams. Het streven van KDRV is om elk jaar een beetje te groeien en mogelijk dit jaar al met een derde team te spelen.
Daarvoor zijn vijf extra spelers nodig. Dit mogen zowel jongens als meisjes zijn. Zij spelen in hetzelfde team. De voorkeur gaat uit naar jongelui die op de middelbare school of op het middelbaar onderwijs zitten. Dit omdat het tekort niet bij het jeugdteam aanwezig is, maar juist in de middenmoot. De jongste jeugd wordt in veel gevallen aangevuld vanuit de eigen jeugd. Het is prima om daar eerst 'gewoon' te leren kanovaren en pas later de overstap te maken naar het kanopolo. De buitentrainingen starten weer in het voorjaar, maar men kan op de zaterdagmiddagen gaan kijken bij de training in het Veenweidebad.
Om mee te kunnen doen is enige lef nodig en ook uithoudingsvermogen en kracht om de uitdaging aan te gaan. Het vinden van de juiste balans in de kajak speelt daarbij een belangrijke rol. Een zwemdiploma is voldoende al is enige ervaring met kanoën wel een voordeel. Het is niet echt moeilijk om kanopolo aan te leren. Meestal duurt het een paar trainingen om de beginselen van het spel door te krijgen en kan er al aan wedstrijden worden meegedaan. Daarna duurt het wat langer om de techniek en tactiek aan te leren.
Kijk voor meer informatie op www.kvdrv.nl