MIJDRECHT - Niet alleen de Koningin is deze dagen in Oman en de Verenigde Arabische Emiraten te vinden, er is ook een delegatie uit het Nederlandse bedrijfsleven aanwezig. Het Mijdrechtse bedrijf Van Drie Group heeft een deal gemaakt: ze gaan kalfsvlees exporteren naar de Golfregio.
Henny Swinkels is vanuit het Mijdrechtse bedrijf meegestuurd op de economische missie. Het bedrijfsleven drong aan op het staatsbezoek, vorig jaar ging het niet door vanwege protesten in die regio.
Ruim 10 jaar geleden sloten Oman en andere landen in de regio hun grenzen voor Nederlands kalfsvlees en levend vee vanwege de uitbraak van BSE, de gekkekoeienziekte. Dat handelsverbod heeft Oman nu opgeheven.
Minister Maxime Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie leidt de hele expeditie en maakte een foto van de deal tussen het land en een bedrijf dat bagagesystemen verkoopt.