VINKEVEEN - Leden van de werkgroep genealogie van de historische vereniging De Proosdijlanden kunnen iedereen die in het bezit is van een oud trouwboekje en een stamboomonderzoek wil beginnen, maandag 9 januari op weg helpen.
Wie in het bezit is van een dergelijk oud trouwboekje en benieuwd is naar hetgeen de leden over zijn of haar familie op internet kunnen vinden, is welkom. Hiervoor is het wenselijk dat geïnteresseerden zich nu reeds aanmelden. Dit kan via een e-mail naar Stef Veerhuis: stef.veerhuis@caiway.nl.
Om aan te tonen hoeveel kinderen men had, moest men het trouwboekje meenemen, waar in de kinderen stonden aangetekend. Daarom werd het trouwboekje ook nog wel eens aangeduid als het 'boterbriefje'. Een begrip dat afkomstig zou zijn uit de Eerste Wereldoorlog, toen door de schaarse goederen een boter- of wel een bonnensysteem werd ingevoerd. Voor hen die zo'n trouwboekje van opa en oma zorgvuldig hebben bewaard, biedt dit een uitstekende mogelijkheid om met stamboomonderzoek te beginnen. De reden waarom het er nog nooit van is gekomen, kan drempelvrees zijn. Maandag 9 januari kan daarin verandering komen.