REGIO |
30 mei 2012
|
reageer
|
Door
Frank van der Molen, dichtbijredacteur
DEN HELDER - De jeugdgevangenis in Den Helder, de inmiddels gesloten Doggershoek, is nooit gebouwd om het aantal inwoners in de gemeente te vergroten. Dat liet de gemeente Den Helder weten in een reactie op een passage in de onlangs verschenen Atlas voor Gemeenten waarin het tegenovergestelde werd beweerd.
"Een gevangenis is nooit besproken als mogelijkheid om het aantal inwoners te vergroten”, zo luidt de reactie van de gemeente namens de mensen die destijds betrokken waren bij de realisatie van de inrichting. “Wel als optie om economisch te versterken en meer werkgelegenheid naar de Kop van Noord-Holland te halen. Meer werkgelegenheid betekent een betere sociaaleconomische positie. Dat werknemers kiezen voor wonen in Den Helder is natuurlijk een wens van de gemeente. Doel is dus nooit geweest om gevangenen in te schrijven als inwoner bij de gemeente om daarmee over de grens van 60.000 inwoners te komen zoals de atlas suggereert".
In de Atlas voor Gemeenten werd gesteld dat Den Helder met de bouw van een gevangenis een hoger inwoneraantal wilde bereiken om zo in aanmerking te komen voor geld uit het Grotestedenbeleid.
De Doggershoek is sinds eind 2010 gesloten in verband met overcapaciteit (te veel lege cellen) bij jeugdgevangenissen in Nederland.