REGIO |
03 februari 2012
|
17
|
Door ANP/dichtbij.nl
REGIO - [update 13.00 uur] Het KNMI heeft vrijdagochtend een waarschuwing voor extreem weer (code oranje) afgegeven voor Noord-Holland. Het kan intensief gaan sneeuwen, aldus het weerinstituut.
Omstreeks zes uur viel de eerste sneeuw in de noordelijke provincies. Het sneeuwfront trekt langzaam naar het zuiden. De sneeuwbuien duren ongeveer 3 tot 4 uur. De meeste sneeuw wordt in het westen verwacht. Op veel plaatsen kan 3 tot 5 centimeter vallen.
Volgens Weeronline kan lokaal 10 centimeter sneeuw vallen. ,,Als er 10 centimeter sneeuw valt, dan is strooien niet meer genoeg. Dan moet je ploegen en schuiven op de snelweg’’, aldus een woordvoerder. Ook de ANWB verwacht vrijdagmiddag problemen op de weg door sneeuw. Met name op de A7 (Amsterdam-Groningen) en de A9 (Amstelveen-Alkmaar) wordt op veel plekken niet harder dan 50 gereden.
Nadat het sneeuwfront is gepasseerd, blijft het voorlopig droog met matige en waarschijnlijk strenge vorst. Volgens Weeronline kan het vanaf vrijdag misschien in het westen gaan dooien.
De NS heeft de dienstregeling voor de rest van de dag aangepast