SLOOTDORP - De voetbalvrouwen van CV Wieringermeer staan dit seizoen onder leiding van oud eerste-elftalspeler Xander Putting. De Slootdorper meiden gaan in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal met 22 uit 9 aan de leiding. Hoogste tijd om eens poolshoogte te nemen: hoe zit het met de ambities van het vrouwenvoetbal bij Wieringermeer? Xander Putting antwoordt. Maar eerst het seizoen tot nu toe in vogelvlucht.
Wieringermeer begon het seizoen in de wetenschap dat het team de topschutter van het regionale vrouwenvoetbal in de gelederen heeft: Kirsten Jenema was in het seizoen 2010/2011 goed voor liefst 48 doelpunten. Het leverde haar de topscorersprijs op van dit Schager Weekblad. Maar ook Jazz Braspenning en Janine Boersma scoorden er lustig op los. Het trio is dit seizoen ook weer aardig op schot: Kirsten Jenema staat op zeven goals, Janine Boersma heeft er negen in liggen en Jazz Braspenning is goed voor zes treffers. De ploeg won zeven van de negen gespeelde wedstrijden. Eén keer was er een gelijkspel (uit bij Jong Holland, 1-1) en alleen Wartburgia 5 wist de ploeg van Xander Putting te verslaan. Het werd in Amsterdam 2-1 voor de tegenstander, die over de grootste vrouwenafdeling van Nederland beschikt.
Krap
Xander Putting: "Hoe lang er al damesvoetbal is bij CV Wieringermeer? Voor zover mij bekend al een jaar of veertien, maar zeker weten doe ik dat niet. Voor mij persoonlijk begon het vorig jaar, toen ik ben begonnen met training geven aan de dames. Ik voetbalde nog in het eerste, maar nu niet meer. Dus kan ik meer tijd aan de meiden besteden, qua trainen en coachen. En ik moet zeggen dat ik er heel veel plezier aan beleef! Wel is het zo dat vrouwenvoetbal ook bij Wieringermeer niet altijd serieus is genomen. Daar is langzamerhand verandering in gekomen en ik moet zeggen: het gaat de goede kant op. Ook de dames krijgen nu voldoende faciliteiten binnen de club. Ik heb de beschikking over een selectie van veertien speelsters. Dat is best krap, ja. Maar de jeugd komt er ook aan: we hebben bij Wieringermeer nu twee meisjeselftallen, e'tjes en d'tjes. En er komen steeds meer meisjes bij."
Ambities
"Natuurlijk hebben we ambities! We willen zo hoog mogelijk voetballen! We spelen dit seizoen zeker voor de titel en als we die behalen, gaan we ook een stap omhoog, naar de vierde klasse. De dames willen ook wel, gemiddeld zijn er acht te trainen. Dat is vrij veel! Kijk, een niveau hoger spelen, betekent ook betere tegenstanders. De weerstand wordt groter, dan ga je zelf ook beter voetballen."
Speelstijl
Gevraagd naar de speelstijl, zegt Putting: "Wij spelen 4-4-2 of 3-4-3. Dat ligt er een beetje aan hoe de tegenstander speelt. Maar het doel is duidelijk: we willen de tegenstander zo snel mogelijk vastzetten én zo snel mogelijk scoren. Dan kun je makkelijker je eigen spel spelen." Wat het grote verschil is tussen voetbal bij jongens/mannen en vrouwen, luidt de vraag. "Het grote verschil is snelheid, denk ik. Maar eigenlijk denk ik dat je geen vergelijking kunt maken." "Mijn meiden zijn allemaal talenten", vertelt Putting glimlachend. "Maar namen ga ik niet noemen. Ik ben veel te bang dat ik iemand tekort doe! En nee, voor zover ik weet zijn andere clubs nog niet wezen scouten bij ons! Gelukkig niet zeg, anders gaat misschien je beste speelster weg." Xander Putting, voetbaldier, spoedt zich naar de training. Zijn meiden wachten op hem. "Nee, ik heb er geen moeite mee om veertien dames in het gareel te houden", besluit hij met een lach.