kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Tasjesman?

Nou, het is wel klaar zo, al die regen. Ik heb van pure wanhoop een wegwerp regenjas gekocht. Heb je die weleens aangehad? Aangekregen kan ik beter vragen, want het doorzichtige plastic kleeft zo stevig aan elkaar dat het lijkt alsof het een ‘voorhangjas’ is.

Maar goed. Ik heb het ding na oeverloos gepiel aan. En zie eruit als een in vershoudfolie gewikkelde hondenuitlater. How charming! Ik trek gauw een grote pet over mijn oren en geef me over aan de elementen van de natuur. “We gaan op de fiets,” zeg ik tegen de hond. Dat vind hij best. Kan ‘ie lekker rennen. Ik laat de riem thuis. Hij rent los naast mijn fiets. Stoer? Nou nee, eerder praktisch, want zo heb ik mijn handen vrij om te remmen. Met huissleutels én mobiel, én hond aan de lijn remmen is levensgevaarlijk heb ik onlangs zelf mogen ervaren.

Buiten razen de wolken sneller dan ik kan trappen en ik voel het folie flapperen en wapperen. Vroeger hadden we regenpakken. Dat was nog eens een avontuur. Net zo nat van binnen als van buiten als je op school aankwam. En voor moedertje deed je dat ding de volgende keer braaf weer aan. Tot de eerste hoek, dan trok je het donkerblauwe ruisende geval razendsnel uit en propte het gegeneerd in de schooltas.

Een vrouw met een regenpak is als een man met een handtasje. Absoluut verboden. Vanochtend, toen ik in mijn heerlijk verwarmde auto naar een afspraak reed, zag ik er een. Een man. Met tasje. Hij kwam zojuist bij de tandarts vandaan. Mijn eigen tandarts. Daar waar ik vijf minuten voor een stoplicht moest wachten en alle tijd had hem te begluren.

Een kalende veertiger in pak, beetje gebogen, gepoetste zwarte schoenen en die tas dus. Het was een klein zwart tasje met een hengsel en een rits. Hij haalde er een doorschijnend mapje uit met blauwe kaartjes en stopte er een zelfde blauw kaartje bij. Waarschijnlijk zijn nieuwe afspraak voor over een half jaar. Hij keek geërgerd naar een fietser die door een diepe plas reed. Er kwam wat spatwater op zijn pantalon. Och, die man! Een ambtenaar? dacht ik. Of een afdelingshoofd van een ziekenfonds? Nee! Een controleur van de hondenbelasting. Dat was hij. Zeker weten!

Hij ontvouwde een klein pakketje, dat uit zijn afneembare fietstas kwam. Ik had nog tijd over om te zien wat eruit kwam. Een regenpak. Ach ja, natuurlijk. Meneer is op alles voorbereid. Een groot, ouderwets bordeauxrood regenpak. Met zilveren reflecterende bandjes over de mouwen. Hij stapte in de broek en trok het op tot de eerste knoop van zijn jasje, ver boven zijn navel. Het tasje wiebelde aan zijn arm. Toen schoot hij geroutineerd in het jack. Hij leek opeens minder op een hondenbelastingcontroleur.

Waarop dan wel? Een postbode? Of toch die ambtenaar? Ik moest gaan, het stoplicht dwong me. Jammer! Want die zwarte glimmende schoenen? Wat zou hij daar mee doen. Twee zakjes van het Kruidvat, vastgezet met postbode elastieken? Who knows. Dag meneer. Dag tasjesman.

Katja Gebbink
NB: Katja is op vakantie. Deze column komt uit haar archief

Email Reageer op dit artikel. 1
1 REACTIE TOT NU TOE
Joyce van der Westen
Joyce van der Westen
|  525 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Katja, ik hoop dat jij hebt genoten van je vakantie, ik heb in ieder geval erg genoten van jouw colomn. Erg herkenbaar, ik ben namelijk de tasjesvrouw alleen zonder de elastieken. :-)
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland