ANNA PAULOWNA - [update 15.00 uur] Dieven hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een ramkraak gepleegd op de Rabobank aan de Molenvaart in Anna Paulowna. Met een auto hebben de daders een toegangsdeur geforceerd om het pand binnen te komen. Ook de pinautomaat aan de buitenzijde van het pand raakte zwaar beschadigd.
Vermoedelijk is er een gasexplosief gebruikt om toegang te krijgen tot de ruimte achter de automaat. Er is een onbekend geldbedrag buitgemaakt. Agenten die op de melding af gingen, kwamen twee auto’s tegen die met hoge snelheid in de richting van de Lagedijk reden. Er volgde een achtervolging. Onderweg werden er uit de vluchtauto’s metalen kraaienpoten gegooid om de banden van de politieauto’s lek te krijgen. Dit leverde door de hoge snelheden gevaarlijke situaties op. Bij de Waarderpolderhoofdweg richting Kolhorn verloor men de auto’s uit het zicht door de hoge snelheid van de vluchtauto’s.
De politie is voor haar onderzoek op zoek naar getuigen. Heeft u vrijdagochtend rond bovengenoemd tijdstip iets verdachts gezien op of in de omgeving van de Molenvaart? Neemt u dan contact op met de recherche in Schagen via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief).