kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

WK-finale kijken op groot scherm mag niet van gemeente

DEN HELDER - Zelfs als Nederland komende zondag de wereldbeker wint in de WK-finale tegen Spanje, moeten feestende Nieuwediepers om twee uur 's nachts het café verlaten.

Dat heeft burgemeester Koen Schuiling de gemeenteraad woensdagavond duidelijk gemaakt. De Helderse volksvertegenwoordiging vindt in meerderheid dat de horeca in verband met de WK-finale zondag zelf moet kunnen bepalen wanneer de zaken worden gesloten. Alle fracties behalve de ChristenUnie steunden gisteravond een motie van Trots waarin het college werd opgedragen dit te regelen.

Burgemeester Schuiling is niet van plan die motie uit te voeren. De burgervader stelt dat de horeca-eigenaren niet kunnen garanderen dat er voldoende beveiliging aanwezig is.

Daarom is in overleg met justitie en politie besloten de sluittijden zondag niet vrij te geven. De horecazaken moeten zoals elke zondag om twee uur dicht.

Gemeenteraadslid Marc Nihot van Trots wijst er op dat er rellen kunnen uitbreken als om twee uur 's nachts alle bezoekers de cafés moeten verlaten. Burgemeester Schuiling stelt dat er voldoende politie op de been zal zijn om in geval van calamiteiten in actie te komen.

Volgens Trees van der Paard (PvdA) heeft de horeca nog tot zondag om op één lijn te komen wat beveiliging betreft. Nihot bood aan om met de horecabazen om tafel te gaan zitten voor het zoeken naar een oplossing. ,,Ik verwacht dat de grote horecazaken qua beveiliging zullen willen betalen voor de kleine.'' Maar burgemeester Schuiling was niet te vermurwen.

Niet alleen de sluitingstijden zijn komende zondag beperkt. In overleg met politie en justitie is ook bepaald dat de WK-finale niet op televisieschermen buiten mag worden bekeken. Dat geldt voor horeca en particulieren. In verband met de openbare orde en veiligheid is ook het gebruik van glaswerk buiten verboden. Buitentaps zijn maar tot een bepaald tijdstip toegestaan.

Ook in Schagen mag geen groot scherm worden geplaatst om de finale te bekijken

Email Reageer op dit artikel. 3
3 REACTIES TOT NU TOE
D
D
|  572 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Gewoon debiel. wy hebbe elke wedstrijd buiten gekeken, en nu mag het niet meer? manmanman, deze hele gemeente gaat achteruit, en trouwens op willemsoord is toch groot scherm? dat gaven ze aan met advertenties! loeter!
pjo
pjo
|  575 dagen geleden  |
reageer
niet ok
toch hangt er een groot spandoek dat het hier in Schagen wel is , enneh ook particulier niet ???, kom zeg betaal van mijn eigen geld mijn TV zender. als de buurman eens harde muziek draait of de kinderen tot laat in de avond herrie maken??? wie gaat dat dan bepalen, mijn tuin mijn regels, en het duurt niet tot 10 of 11 uur in de avond hoor,
E.H
E.H
|  575 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Ja nu kan je weer zien dat de burgemeester lak heeft aan de mensen uit zijn gemeente. Hij heeft een goed betaalde stoel lacht vriendelijk tegen iedereen maar denk lach maar ik maak het toch uit. De een schrijft wat te veel, deze luistert niet. Pppff wat hebben ze toch tegen Den Helder, o ja wel nieuw gemeentehuis voor meneer die wij betalen.
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland