kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

KNMI waarschuwt voor harde windstoten in Noord- en Zuid-Holland

Het noorden van het land moet zondag rekening houden met hoog water. De Stormvloedwaarschuwingsdienst (SVSD) heeft daarvoor een officiële waarschuwing gegeven voor Den Helder, Harlingen en Delfzijl. Ook moeten vooral de kustprovincies rekening houden met harde windstoten, zo meldde een woordvoerster van het KNMI.

De SVSD verwacht bij Den Helder rond 22 uur een waterstand van 2,2 meter boven NAP. Dergelijke waterstanden komen maar eens in de 2 jaar voor, zo meldde een woordvoerder. De hoge waterstand wordt veroorzaakt door het gewone getij (vloed) in combinatie met hoge windsnelheden boven de Noordzee, veroorzaakt door een storm bij Noorwegen. Grote zorgen hoeven mensen zich echter niet te maken. Nederlandse waterkeringen kunnen stormen aan die eens in de 10.000 jaar voorkomen.

De waarschuwing betekent onder meer dat waterkeringen worden gesloten. De SVSD blijft de waterstandsverwachtingen langs de Nederlandse kust in de gaten houden.

Het KNMI waarschuwt zondag voor windstoten in de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland, Flevoland, Friesland, Drenthe en Groningen. Volgens het weersinstituut kunnen vooral aan de kust windstoten van 75 tot 85 kilometer per uur worden gemeten. Vooral mensen die met grote voertuigen de weg op gaan of mensen op binnenwateren moeten daarmee rekening houden. ,,Maar mensen moeten dat vooral zelf inschatten'', aldus een zegsvrouw. De wind zwakt in de loop van de middag weer af. ,,Maar dat staat los van de hoge waterstanden.''

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen lifestylenieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland