ZORG & WELZIJN |
04 november 2011
|
reageer
|
Door
COPYkleiner, dichtbij-meeschrijver
CASTRICUM - Angst kan heel gezond zijn en het behoedt ons voor grote gevaren. Maar soms staat angst ook in de weg en wordt het te groot. Kinderen en jongeren met autisme zijn kwetsbaar en bij hen speelt angst een extra grote rol. Dat is het thema van het Auticafé op dinsdagavond 15 november in de Juliana van Stolbergschool in Castricum.
Tijdens deze avond wordt tussen 20.00 en 22.00 uur besproken wanneer angst bij kinderen en jongeren normaal is en wanneer ouders moeten ingrijpen. Hoe herkennen ze dat hun kind angstig is? En hoe werkt dat bij de verschillende leeftijden? Wat te doen met de angsten rond Sinterklaas? Hoe verpakken pubers hun angst? Ook komt aan de orde hoe ouders hun kind hierin goed kunt begeleiden.
Spreker op deze avond is Yuksel Cevik, systeemtherapeut bij Lucertis (GGZ). Yuksel begeleidt gezinnen en jongeren met autisme.
Het auticafé is GRATIS en wordt georganiseerd door en voor ouders (en andere betrokkenen) van kinderen met een Autisme Spectrum Stoornis (ASS).
Graag vooraf aanmelden via auticafecastricum@hotmail.com of tel. 0251 - 679333.
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 04 november 2011