BEVERWIJK - Het Rode Kruis Ziekenhuis begint deze week met een avond- en themapolikliniek voor patienten met vruchtbaarheidsproblemen: de polikliniek fertiliteit. Het is voor het eerst dat het RKZ een poli in de avonduren opent.
De avondpoli is speciaal bedoeld om stellen de gelegenheid te geven gemakkelijk samen naar de poli te kunnen komen. Vooral bij de bespreking en behandeling van vruchtbaarheidsproblemen is dat belangrijk, aldus het RKZ.
De avondpoli is op dinsdag van 17.30 tot 20.30 uur. De poli is ook overdag te bezoeken: vanaf deze week op elke donderdag. De polikliniek fertiliteit is een initiatief van gynaecologen Gabriela Dias Pereira en Hans van Weering. Beiden hebben veel ervaring op het gebied van voortplantingsgeneeskunde. Dias Pereira werkte voor haar komst naar Beverwijk vier jaar op het fertiliteitcentrum van het AMC.
Van Weering is in Nijmegen opgeleid tot subspecialist voortplantingsgeneeskunde. Met de nieuwe polikliniek biedt de vakgroep gynaecologie en verloskunde uitbreiding en verdieping van de zorg voor patienten met een onvervulde kinderwens en/of hormonale vruchtbaarheidsproblemen.