REGIO |
22 december 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Nieuwsblad voor Castricum)
BAKKUM - Aan de Heereweg wordt hard gewerkt aan restaurant/gasterij Het Ruiterhuys. Steunpilaren van oud-eiken, een in het oog springende open haard en fraaie houten vloeren zijn zichtbaar tussen steigers, planken en gereedschap. Schijnwerpers werpen deze gure regenachtige en donkere woensdagmiddag hun licht op heen en weer lopende bouwvakkers. De opening is 8 januari en die datum komt angstig snel dichtbij.
"Natuurlijk redden we het, maar je mag best weten dat ik er wel slapeloze nachten van heb. De bouw ligt op schema. Er wordt tot laat in de avond gewerkt door de bouwers. Die mensen vinden het zelf ook fraai werken, echt vakmanschap, geen seriebouw. Ja zelf ben ik ook continu bezig met het project van ons."Aan het woord is Frank La Croix die samen met echtgenote Nikki het avontuur van gasterij/restaurant en de bijbehorende bed & breakfast gaat beginnen.
De filosofie is duidelijk geeft La Croix aan. "Het restaurant moet een uitgaansgelegenheid worden waar iedereen welkom is. Klanten moeten zich hier thuis voelen. Je voelt nu eigenlijk al de warme sfeervolle uitstraling. Bezoekers hebben het idee dat we een oude boerderij aan het verbouwen zijn, maar alles is van de grond af aan de laatste maanden opgebouwd, prachtig toch. Oude stenen zijn gebruikt voor de bouw van de open haard, en wat niet oud lijkt, geven we een oude uitstraling. Zo heeft Nikki de luiken aan de binnenzijde bewerkt." Schoonvader Henny Huisman woont op een steenworp afstand van het Ruiterhuys en volgt de bouw met bijzondere belangstelling. Huisman: Ontwerp en interieur van Het Ruiterhuys zijn de ideeën van Frank, dat mag ook wel even gezegd worden." Architect Piet Boon, heeft vervolgens de details nog iets aangepast en advies gegeven over kleuren en indeling. Het wachten is op 8 januari wanneer de gasten aan kunnen schuiven in het restaurant. Van 8 tot en met 13 januari is er een try out week met een speciale dineractie.