Regio | 14 december 2011
|
reacties (1) |
bron: Nieuwsblad IJmuiden
| auteur: Redactie
SANTPOORT - De jaarlijkse editie van de Santpoortse kerstmarkt stond in het teken van een ongedwongen, wintersportachtige sfeer. Duizenden bezoekers kwamen af op de vele marktkraampjes, de muziek en de warme versnaperingen. Ondanks de donkere decembermaand, deed de ambiance bijwijlen denken aan een drukke zomerse dag op de Santpoortse Feestweek.
De ochtend van de 11e december begon mooi maar gaandeweg, min of meer gelijktijdig met de opening van de kerstmarkt, werd het bewolkt en begon het later in de middag ook nog wat te miezeren. Het mocht de pret echter absoluut niet drukken. Sterker nog, door de massale toestroom kon er op de locale toegangswegen soms slechts stapvoets worden gereden. In het hart van het dorp, vanaf het Burgemeester Weertsplantsoen tot aan het einde van de Hoofdstraat, was het zo druk, dat je over de koppen kon lopen.
Er was dan ook veel te doen. Bij de diverse kraampjes werd van alles en nog wat te koop aangeboden: Kaarsen, kerststukjes, versieringen voor in de kerstboom maar ook wintersportartikelen, kleding, ansichtkaarten en sieraden. Reisbureaus stonden klaar voor diegenen, die na een paar uur geslenterd te hebben, de drukte misschien wilden ontvluchten of de kerst wilde doorbrengen in de Zwitserse Alpen. Daartussendoor klonk overal muziek. De solist met zijn saxofoon, de klingelende bellen van de kerstman en kerstvrouw tot en met de blaaskapel, die in hoempapa-stijl, vrolijke kerstliedjes speelde. Naast patat, oliebollen en appelflappen, hing op een aantal plekken een heerlijke geur van lekkernijen zoals bijvoorbeeld gebakken champignons met knoflook. Smakelijke tussendoortjes die werden weggespoeld met een glas glühwein, jägerthee of warme chocolademelk.
"Als je nu gewoon doet alsof dat motregentje een sneeuwbui is, dan smaakt de jägerthee net als op een berg in Tirol, hoor", riep een bezoeker enthousiast. Een mooi compliment aan de winkeliers- en ondernemersvereniging van Santpoort-Noord, die er wederom in geslaagd is, de dorpskern voor een middag in een oergezellige kerstsfeer te hullen. Eigenlijk was een dikke witte sneeuwlaag het enige dat ontbrak om de Santpoortse kerstmarkt anno 2011 echt een Anton Pieck-achtige uitstraling te geven.