BEVERWIJK - Binnen afzienbare tijd kan de eikenprocessierups in Beverwijk opdoemen. Dit zegt de gemeente sinds de diertjes in zowel Amsterdam als in Zaanstad zijn waargenomen. Het vervelende is dat mensen bij aanraking een sterk jeukende, rode uitslag kunnen krijgen.
Reacties kunnen van persoon tot persoon verschillen. In ogen geven ze rood ontstoken oogwit en een branderig gevoel. Bij inademing van de haren kunnen irritaties en ontstekingen ontstaan van het slijmvlies van de neus, keel en luchtwegen.
De eikenprocessierups is te herkennen aan de nesten aan de zonnige zuidkant van eikenbomen, die bestaan uit zeer dichte spinsels van vervellingshuidjes, met brandharen en uitwerpselen. Vanuit hun nest gaan de rupsen 's nachts in 'processie' op zoek naar voedsel.
Meest waarschijnlijke locatie is via park Westerhout en het gebied tussen Beverwijk en Wijk aan Zee. Het 'Team Openbare Ruimte' (TOR) houdt de gebieden in de gaten. Dit geldt ook voor het duingebied. Wie de rups ziet kan het TOR, telefoon 256 256.