kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Zandhappen voor goed doel

CASTRICUM - Koop in Nederland een automobiel van vijfhonderd euro, lap hem op en vertrek er mee naar Banjul, de hoofdstad van Gambia. Daar op de markt blijkt het barrel plots rond de drieduizend euro op te brengen! Winst 2500 euro. Ondernemer Sjaak Roest, eigenaar van autobedrijf de Lijnbaan aan de Stetweg, gaat samen met zijn voormalige schoolmaatje Peter van Wouwe vanaf 11 februari een oude vierwielaangedreven Mitsubishi wegbrengen naar de automarkt in Banjul. Niet om de eigen beurs te spekken, maar voor het goede doel.

"Peter en ik gaan samen met 34 andere teams de Amsterdam-Dakar Challenge rijden. Zelf werk ik weliswaar al jaren in Castricum, maar ik woon in Zuid-Holland. Ons team steunt Marry Vonk uit het Zuid-Hollandse Zevenhoven die les geeft op een school in Lamin Village in Gambia. De opbrengst en sponsorgelden, we hopen op een totaalbedrag van ca. ? 5.000, schenken we aan de school van Marry. Zij gaat het geld gebruiken voor de bouw van extra lokaalruimte voor de Nursery School."

Elektronica

De route van ruim 8500 kilometer, voor een fors deel door de woestijn, is niet te vergelijken met een tochtje over de Veluwe beseft Roest ook. "We hebben een extra bodemplaat gemonteerd om schade door stenen te voorkomen. Ik denk dat de uitlaat en de elektronica het zwaar te verduren krijgt. Lasapparatuur hebben we niet mee, we hebben begrepen dat ook in de woestijn altijd wel een dorpssmid aanwezig is met een lasapparaat..."

Tentje

Het duo overnacht in een simpel tentje. "Alles wat we in de auto meenemen, zoals kookgerei en gereedschap laten we achter in Afrika. Maken we de mensen daar ook blij mee", laat Roest weten. Voorzien van drie prikken en een fikse hoeveelheid Malariapillen is de ondernemer gereed voor de tocht. Heuse sponsors heeft het duo ook in de vorm van hoe kan het ook anders, Autobedrijf De Lijnbaan uit Castricum, en Mitsubishi-dealer Wiersema & van Wouwe uit Hoofddorp.

Roest en Van Wouwe zijn van plan om begin maart vanuit Banjul weer terug te keren naar Nederland. Dat gebeurt iets gerieflijker, met een vliegtuig.

Email
Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland