REGIO |
24 januari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Nieuwsblad voor Castricum)
AKERSLOOT - Wethouder Zonjee-Zonneveld bezocht donderdag (19 januari) mini-camping De Boekel in Akersloot. Aanleiding voor het bezoek was de wens van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum om voortdurend met ondernemers in gesprek te blijven.
De Vakantiebeurs 2012 is net achter de rug en de reserveringen druppelen binnen. Gerard en Joke Swart maken zich, samen met hun dochters Anita en Mary, op voor een nieuw kampeerseizoen. Gerard geeft aan dat hij van jongs-af-aan al agrariër wilde worden. Zijn vader had een melkveehouderijbedrijf. Omdat de inkomsten uit dit bedrijf niet voldoende waren om zijn gezin te onderhouden, begonnen Gerard en Joke in eerste instantie naast de melkveehouderij een camper- en caravanstalling op het terrein. Een paar jaar later werden zij benaderd door een dierenarts in Heiloo met het verzoek of er bij hun op het terrein ook een hondenschool mogelijk zou zijn. Het terrein werd aangepast en inmiddels maakt de Kynologenclub West-Friesland er al 21 jaar gebruik van.
Boeren klompgolf
Een kleine 15 jaar geleden opperde de voormalige burgemeester van Akersloot, Hans Cornelisse, om ook een boerencamping te beginnen. Gerard en Joke zetten de melkveehouderij om naar een boerencamping. Inmiddels telt de camping 60 jaarrond plaatsen. De camping heeft een modern elektranet (Kick 3000), waardoor zij iedere plaats 16 ampère kunnen geven en op de computer kunnen aflezen hoeveel stroom een standplaats heeft verbruikt. De camping beschikt ook over een Wifi-netwerk en biedt ook een Boerenklomp-golfterrein.
Gerard Swart is ook nauw verbonden met de Vereniging van Kampeerboeren (VeKaBo), waarbij inmiddels zo'n 1.600 kampeer- en logeer accommodaties in binnen- en buitenland zijn aangesloten. Gerard heeft zich per april 2012 kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van deze vereniging. Hij is met recht een boer die niet kan stilzitten.
Prijsbewuster
De doelgroep van de mini-camping bestaat uit mensen die warm gastheerschap op prijs stellen. Veel toeristen komen jaarlijks terug. De locatie is een prima uitvalbasis voor het verkennen van al het moois dat de provincie Noord-Holland te bieden heeft. In de zomervakantie wordt de camping voornamelijk bezocht door gezinnen met jonge kinderen; senioren weten de camping het gehele jaar te vinden. Gerard en Joke constateren dat de consument er nu voor kiest om één of twee keer langer op vakantie te gaan, prijsbewuster kiest, veel keuze heeft en dus op een laat tijdstip zijn beslissing neemt.
Rustpunt
Gerard en Joke zouden hun mini-camping graag in de toekomst willen uitbreiden met zes vakantieappartementen. Daarnaast zien ze nog mogelijkheden om een mooi bos te realiseren om de camping heen. In het bos moet een wandelpad aangelegd worden voor derden, wat doorloopt tot aan de Noordermolen. De eigenaren gaan bovendien hun camping aanmelden als Rustpunt, een project dat onlangs is gestart, en dat pleisterplaatsen zoekt langs fiets- en wandelroutes. Passanten kunnen daar neerstrijken voor een pauze, met of zonder een hapje en een drankje. Voor de lokale politici heeft het stel maar één verbeterpunt: de inning van de toeristenbelasting blijft voor het echtpaar een heikel punt.