,,Stop de koopgoot: stem Velsen Lokaal of LGV.'' Die oproep doet de IJmuidense ondernemer Wim Geels (65) aan alle kiezers van Velsen. ,,Ik zeg het vandaag, omdat morgen de verkiezingen zijn.'' Verkiezingen die zaterdag door PvdA-wethouder AnneMieke Korf zijn aangeduid als een referendum over de koopgoot.
,,De ondernemers van IJmuiden hebben al gekozen: zij zullen niet naar de koopgoot verhuizen'', zegt Geels. Hij spreekt namens zichzelf. ,,Ik ben nergens lid van'', benadrukt hij. Geels is niet tegen vernieuwing in het centrum van IJmuiden en vreest ook concurrentie van nieuwe ondernemingen in dat centrum niet. Waarom is hij dan zo tegen de verdiepte winkelgalerij in de Lange Nieuwstraat?
,,Tot nu toe heb ik gekeken en mijn mond gehouden, maar dat gaat niet langer'', steekt Geels van wal. ,,Weet je wat het is? Omzet, vierkante meterprijs en inrichtingskosten, daar hebben de mensen die besluiten dat er een koopgoot moet komen, geen verstand van. Zij lopen ook geen risico. Het zijn geen ondernemers.''