CASTRICUM - Als er één ding is dat 'ons' bindt, als inwoners van Castricum, dan is het onze liefde voor het duingebied van PWN. We wandelen er met onze (klein)kinderen, rennen er met ons loopgroepje, rijden in galop over de ruiterpaden en doorkruisen het gebied met de fiets of mountainbike. In een dorp met zoveel liefhebbers van het buitenleven, daar moet toch een outdoor winkel te vinden zijn, dacht Remko Engel van Kompas Outdoor World in Heerhugowaard. Niet dus. Engel, zelf woonachtig in Uitgeest, bedacht zich geen moment en sprong in het gat. Zaterdag opende hij de deuren van zijn nieuwe filiaal: Kompas Outdoor World Castricum.
"Onze zaak is een echt familiebedrijf" vertelt Linda Engel. "Mijn schoonvader, Frits Engel, heeft Kompas Outdoor in Heerhugowaard begin dit jaar overgenomen. Het idee om ook in Castricum te openen, werd spontaan geboren toen we met zijn allen gezellig op het terras van Mezza Luna zaten en veel wandelaars aan ons oog voorbij zagen trekken. Zo'n sportief dorp aan de duinen moet de ideale plek zijn voor een goede outdoor-zaak, bedachten we. Een pand was snel gevonden; we konden de winkelruimte huren waar tot vorige week nog de outletstore van Mull te vinden was. Dit pand in de burgemeester Mooijstraat ligt vlakbij die duinen die zo belangrijk zijn voor het dorp en voor ons. Mooier kan bijna niet."
Wandelsport
Linda Engel houdt zich bezig met de marketing van het bedrijf; de winkel in Castricum wordt gerund door haar zwager, Jeroen Zwartjes. "Deze winkel is natuurlijk veel kleiner dan onze zaak in Heerhugowaard, die 3500 vierkante meter is. Daar hebben we bijvoorbeeld ook een uitgebreide kampeer- en wintersportafdeling. In Castricum richten we ons voorlopig vooral op de wandelsport en alles wat ermee te maken heeft. Van schoenen, sokken, inlegzooltjes en snowboats tot thermo-ondergoed, fleecetruien en andere lichtgewicht kleding van 'ademend materiaal', rugzakken en wandelstokken, zowel nordic walking als inklapbare stokken. In de zomer ligt het accent ook op fietskleding en accessoires. Voor kampeer- en golfartikelen verwijzen we klanten door naar de zaak in Heerhugowaard en binnenkort ook naar de webshop die in aanbouw is."
Verknocht
Bij Kompas Outdoor werken in totaal dertig mensen. "Het personeel is goed opgeleid en heel ervaren" vertelt Linda. "En omdat veel mensen de deskundige adviezen van de medewerkers waarderen, hebben we een grote vaste klantenkring. De zaak bestaat natuurlijk al lang en is, mede omdat wij de Wandelvierdaagse van Alkmaar sponsoren, een begrip in de regio. Veel mensen bezoeken onze winkel omdat zij helemaal verknocht zijn aan een van de merken die wij voeren. Qua schoenen zijn dat onder meer Lowa, Hanwag, Meindl en Teva. Als het om kleding gaat, dan heb je keus uit onder andere Fjällräven, Peak Performance, Odlo, Berghaus, Tenson en Columbia. Mooie merken die je in staat stellen om optimaal van het buitenleven te genieten. Je hoeft namelijk niet meer vijf lagen over elkaar heen aan te trekken. Dat loopt wel zo prettig."
Kompas Outdoor is te vinden aan de Burg. Mooijstraat 16 in Castricum.