ZORG & WELZIJN |
24 januari 2012
|
reageer
|
Door Diane Intres, dichtbijredacteur
HEEMSKERK - Een specifieke manier van tapen lijkt goed te helpen bij inklemmingsverschijnselen van de schouder. Dat is de voorlopige conclusie van een uitgebreide onderzoek naar een nieuwe behandelmethode voor ‘impingement’. Dit nare syndroom veroorzaakt ernstige pijnklachten in en om het schoudergewricht. Daarnaast kan het leiden tot langdurig verzuim, met name binnen beroepsgroepen waar mensen veel boven hun hoofd werken.
Momenteel wordt de helft van een groep van 140 patiënten behandeld met de nieuwe techniek, dankzij een unieke samenwerking tussen de Vrije Universiteit, het VUmc, 24 fysiotherapiepraktijken en EMGO+ (onderzoeksinstituut voor gezondheid&zorg). Nu al is duidelijk dat fysiotherapeuten dankzij de tape eerder met hun patiënten kunnen oefenen aan herstel van het sturend vermogen van het schoudergewricht. Door een speciaal trainingprogramma herstelt het mechanisme dat de kop centreert in de kom en nemen de inklemmingsverschijnselen af.
Onlangs droeg Rehab Centre Heemskerk de 140ste patiënt aan, de 31e in totaal voor dit onderzoek. Edwin Glerum van Rehab Centre is met zijn teams al jaren intensief betrokken bij onderzoeken en projecten voor innovatie in behandeling en zorg. “Wij vinden het belangrijk dat onze patiënten de bewezen beste zorg van ons ontvangen”, aldus Glerum. Mede dankzij dit kwaliteitsbeleid is Rehab Centre al 4 jaar ISO-gecertificeerd en heeft het centrum (met 8 vestigingen) het hoogste kwaliteitskeurmerk van Achmea verworven.
Open dag Rehab Centre Beverwijk
Voortgekomen uit de voormalige maatschap RKZ heeft Rehab Centre een plaats gekregen in het stadshart van Beverwijk. Tot kort geleden speelde de eerstelijns fysiotherapeutische zorg zich af binnen de muren van het ziekenhuis. Nu kunnen mensen met klachten aan het bewegingsapparaat terecht bij een moderne locatie in de nabijheid van het winkelcentrum van Beverwijk. Kom vrijdag 27 januari 2012 17.30-19.00 onder het genot van een hapje en een drankje de nieuwe vestiging bezichtigen. Locatie: Koningstraat 62 te Beverwijk.
Rehab Centre
www.rehabcentre.nl
-ADVERTORIAL-