REGIO |
21 september 2011
|
3
|
Door Floris Noort, dichtbijredacteur
HEEMSKERK - Heemskerk scoort boven het landelijke gemiddelde als het gaat om vroegtijdig en bovenmatig gebruik van alcohol: 33% van de jongeren uit tweede en vierde klas van het voortgezet onderwijs heeft recent teveel gedronken. Onder volwassenen en ouderen is 15% een gewoontedrinker en 17% een stevige drinker.
In de maand oktober organiseren Welschap Welzijn, Brijder Verslavingszorg en GGD Kennemerland daarom een informatie- en voorlichtingscampagne over te vroeg en te veel alcoholgebruik.
Onder de noemer ‘BEKIJK ’T NUCHTER’ organiseren zij in de maand oktober een reeks van activiteiten. Deze zijn gericht op mogelijke gebruikers zelf, maar ook op ouders, partners, vrienden en familieleden van veeldrinkers. Aangegeven wordt, hoe deze het gebruik kunnen voorkomen en terugdringen.