RESTAURANTRECENSIE |
10 september 2010
|
reageer
|
Door Wendy Pranger, dichtbijredacteur
CASTRICUM AAN ZEE - Het is het derde zomerseizoen dat strandpaviljoen Jaffa open is op het prachtige strand van Castricum aan Zee. Hoog tijd om een vorkje mee te prikken en te ervaren wat ze op culinair gebied te bieden hebben. Het heeft de hele dag geregend en er staat windkracht 8, maar naarmate we dichter bij onze bestemming komen maken de donkere wolken plaats voor een helderblauwe hemel. Een goed begin.
We besluiten voor alle zekerheid om lekker binnen te gaan zitten waar het er gezellig uit ziet. Het is te merken dat er aandacht aan het interieur is besteed; het is smaakvol en modern ingericht, waarbij de charme van een strandpaviljoen blijft behouden.
Amuse van het huis
Chef-kok Ben Oorts, oud-deelneemer van het tv-programma “Wie is de chef?”, stelt voor om ons te verrassen met zijn kookkunsten. We zijn wel in voor een culinair avontuur, dus kom maar op! Al snel staat de eerste verrassing op tafel, een amuse van het huis; Creme van saffraan met kokkel en gamba geserveerd in een cocktailglas. De saffraan doet me denken aan onze vakantie in Spanje, paella! De crème is een lichte en luchtige amuse waarmee de eerste punten zijn gescoord.
Geroosterde tonijn met sesamolie
De borden zien er prachtig opgemaakt uit, de tonijn is gegarneerd met onder andere rucola, zeekraal, ananas, sesamzaadjes, pijnboompitten en verse peper. De tonijn wordt vergezeld door twee puntjes wasabi voor een pittige twist. De tonijn smaakt verrukkelijk, heeft van zichzelf een verfijnde smaak die aangevuld wordt met de smaak van balsamico. Hartig, zoet en fris komen hier in een aangename smaakexplosie tot uiting.
Kabeljauwfilet met een jus van gevogelte
We worden verrast met een tussengerecht van een op de huid gebakken kabeljauwfilet met een jus van gevogelte op een bedje van oosterse groente. De vis is goed gaar en heeft een stevig structuur. De milde vis is voorzien van zeezout en de hartige jus past er goed bij.
Ossenhaas van Noord-Hollandse rund
Na onze visavontuurtjes gooit chef-kok Ben het over een andere boeg. We krijgen ossenhaas van Noord-Hollandse rund met truffelsaus. De ossenhaas wordt geserveerd op een bedje van aardappelpuree en smaakt heerlijk. Hier is topkwaliteit rundvlees voor gebruikt, dat proef je. Het vlees is zo mals dat je amper hoeft te snijden. De truffelsaus maakt het gebruik van peper en zout overbodig.
De ossenhaas wordt geserveerd met geroerbakte haricot verts ingewikkeld in gebakken ardennerham, gegarneerd met italiaanse oude kaas. Hierdoor krijgen de haricot verts een hartige en knapperige twist. Ook de bijgerechten, zoetige gebakken aardappels in schil met crème fraiche en zoetzurige komkommer, smaken er goed bij.
Carpaccio van aardbei
Een ware traktatie is deze afsluiter. De carpaccio van aardbeien is voorzien van een bolletje appelijs, een cannelle van vanillemousse, witte chocoladeballetjes, frambozen, verse munt en honing. Een symfonie van smaken in je mond! Heerlijk zacht en zoet, een subtiele verleiding.
Vanavond hebben we te maken gehad met vakmensen. Mensen die hun vak in de Horeca verstaan. Dat was te merken aan de hele entourage, het eten en de vriendelijke service. Onder meer de prijzen en de relaxte sfeer maken Jaffa toegankelijk voor een breed publiek. Het hoeft geen mooi strandweer te zijn om naar Castricum aan Zee te gaan. Het is de moeite waard om ook door regen en wind hier gezellig een hapje te gaan eten.
Tekst: Diane Intres
Jaffa
Zeeweg 24 – Castricum aan Zee
(tweede paviljoen aan de linkerhand als je het strand opgaat)
Tel. 0251-679179
www.jaffacastricum.nl