112 |
23 februari 2012
|
reageer
|
Door Marlous van Merkenstein, dichtbijredacteur
HOUTEN - Dankzij een oplettende getuige kon woensdagmorgen rond 11:15 uur op Het Rond in Houten een man worden aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De getuige zag een man en een vrouw met een tas naar een auto met een Pools kenteken rennen.
Zij gaven de tas aan een tweede man die de tas in zijn auto zette. De vrouw en eerste man liepen vervolgens naar een andere auto, stapten in en reden weg. Even later reed de tweede man in zijn auto weg. De getuige belde 1-1-2 en agenten gingen ter plaatse.
Zij zagen de auto met daarin de tweede man rijden en gaven hem een stopteken. In de auto troffen zij een geprepareerde tas vol met cosmetica-artikelen aan. Die bleken daar bij een winkel te zijn gestolen. De man, 34 jaar oud en afkomstig uit Polen, werd aangehouden en naar het politiebureau overgebracht.
De andere twee verdachten werden niet meer aangetroffen. De aangehouden verdachte is in het politiebureau ingesloten en voor nader onderzoek in verzekering gesteld.