REGIO |
15 februari 2012
|
reageer
|
Door Wendy de Liefde, dichtbijredacteur
CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De eerste editie van de Zes Bruggentocht afgelopen zaterdag in het Paradijsselpark, is een daverend succes geworden. Ruim 125 deelnemers hebben vol enthousiasme meegedaan aan de mini-elfstedentocht in Capelle. En dat terwijl bewoners slechts één week vooraf besloten om de Zes Bruggentocht te organiseren.
"Het idee voor de Zes Bruggentocht, om op de singels in het park een schaatsronde van circa één kilometer uit te zetten voor een toertocht, werd twee jaar geleden geboren. Bij gebrek aan goed ijs was het er nog niet van gekomen", aldus Margriet van Steensel, één van de initiatiefnemers. "Afgelopen week hebben we besloten dat het er dit jaar maar van moest komen. We hebben er toen met een aantal bewoners van het Paradijsselpark de schouders onder gezet. En met succes", glundert Cock van Tienderen, een ander lid van het bewonerscomité.
Er werd gehoopt op vijftig deelnemers, die allemaal een medaille, chocolademelk, glühwein en snert kregen. Tom Kooiman: "Dat het uiteindelijk bijna tweeënhalf keer zoveel deelnemers waren, zegt iets over de saamhorigheid. We kwamen de flyer overal tegen en de Zes Bruggentocht gonsde door de wijk. En het is een feest geworden. Een groot deel van de jeugdige schaatsers heeft de stempelkaart vol geschaatst - 25 kilometer! - en papa's en mama's stonden te dansen op de muziek. Het was net de echte Elfstedentocht, we hebben het met zijn allen berengezellig gehad en daar gaat het om."
Dat de echte Elfstedentocht een band heeft met de Zes Bruggentocht bleek op het eind van de avond. Kees van Steensel, zelf rijder van de Elfstedentocht, nam het woord om iedereen te bedanken en te complimenteren. Nadat ook de sponsors waren bedankt, werd de laatste glühwein met grote tevredenheid verorbert. Foto's zijn te zien op www.zesbruggentocht.nl