kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Het leed dat sneeuw heet

Blij met sneeuw? Mwa, het ziet er grappig uit, maar daar blijft het ook bij. Ik ben te oud en heb het te druk om ermee te spelen, en voor de rest geeft het alleen maar nadelen. Het is koud, het maakt de wegen spiegelglad en je moet vroeger opstaan om te krabben. Veel voordelen zie ik dan ook niet.

Natuurlijk zijn er in mijn omgeving wel liefhebbers. Van die mensen die bij het eerste vlokje de open haard aansteken en glühwein gaan stoken. Van die typjes die een muts, wanten en sjaal aantrekken en een wandeling door de besneeuwde bossen gaan maken. Van die personen die een fotocamera pakken en zichzelf op allerlei manieren in de sneeuw fotograferen. Debielen dus. Sneeuwballen? Ik heb er niets mee, kan niet gooien en al helemaal niet vangen. Sleetje rijden? Ook niet mijn ding. De meeste sleeën zijn te klein. Schaatsen? Ook dat is niet aan mij besteed. Ik word er niet warm van. Wel koud, maar dat ligt vooral aan het weer.

Hetzelfde weer dat Nederland de afgelopen weken totaal op haar kop heeft gezet. Er kwam een weeralarm. De NS, Arriva en Connexxion stelden een OV-stop in. De wegen zaten muurvast. En honderden mensen moesten noodgedwongen de nacht doorbrengen op Schiphol. Lekker hoor, die kerstvakantie. Opgesloten op een luchthaven, dat als vermaak een paar lachwekkende toneelspelers had ingehuurd.

Ook zoiets; van die autobestuurders die zodra het gaat sneeuwen niet meer uit de eerste versnelling komen. Eng hoor, die sneeuw. Zelfs als er gestrooid is, mag je dus blijkbaar geen gas geven. Of werkt de regel die ik ooit op slipcursus leerde, gewoon rustig sturen en zo min mogelijk remmen, niet meer? Feit is dat iedereen dolbij is met ‘het witte goud’. Je hoort niets anders meer. Wanneer het regent of koud is, zit iedereen binnen, zodra er bevroren water uit de lucht komt vallen bij min tien staat iedereen juichend buiten. Als een stel verlepte voetbalsupporters staan ze de weergoden aan te moedigen.

Voor die mensen een tip: ook in de zomer kun je van de vrieskou genieten. Ja, echt waar. Gewoon in je zwembroek. Hoe dat werkt? De koelkast open doen en je kop in het vriesvak steken. Het deurtje weer sluiten en klaar is Kees. Sneeuwpret in de zomer. Inclusief bevroren oogleden en ijspegels aan je neus. Wat wil een mens nog meer?

Leander Mascini

Email Reageer op dit artikel. 12
12 REACTIES TOT NU TOE
Ben
Ben
|  774 dagen geleden  |
reageer
niet ok
NS en Connexxion reden niet nee maar Arriva wel. En niet een mieterig zondag dienstje nee gewoon de normale dienstregeling! En de meeste ritten gewoon op tijd...Mag volgens mij ook wel eens gezegd worden hier op de site...Het is doorgaans alleen maar zeiken op Arriva dus eens iets positiefs mag ook of was dit weer de gemeente Purmerend die ervoor had gezorgd...Weer een goude pluim misschien voor de gemeente?!?!
naggeris
naggeris
|  777 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Altijd goed voor een g(l/r)imlach....
diana
diana
|  777 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Het doel van een column is o.a. reacties losmaken. Sommige mensen begrijpen niet dat die zowel positief als negatief kunnen zijn. Dus waarom hebben sommige lezers moeite met de negatieve reacties? Ik denk dat de schrijver zelf dat niet heeft!
Anne 1
Anne 1
|  779 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Snap ik best hoor, dat een column daar voor bedoeld is...maar het eerste gedeelte schrijft hij toch echt IK en MIJN....het laatste gedeelte wordt algemener en dus meer "columnlike". van mij mag hij blijven schrijven hoor...ik kan er evengoed wel om lachen...
Smoeltje
Smoeltje
|  779 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Leuk geschreven Mascini! En ook herkenbaar. Een column is er juist voor om overal tegenaan te schoppen, dat doe je goed. Ik denk dat een aantal mensen hier dat niet snappen...
Hopsakeeeee
Hopsakeeeee
|  780 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Mooie sneeuwpop trouwens. Zelfportret?
Hopsakeeeee
Hopsakeeeee
|  780 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Top column Leander, iedereen zeikt je af maar ondertussen weet ik zeker dat veel mensen zich gerust wel in een paar punten van je column zullen herkennen. Ik lees ze in ieder geval altijd met veel plezier, de definitie van een column is voor veel mensen niet bekend denk ik. Ga zo door in het volgend jaar.
Dennis
Dennis
|  780 dagen geleden  |
reageer
niet ok
de levensvreugde spat er vanaf wat een leuke colom,krijg het idee dat deze Leander al met anderhalve been in het graf staat.
Anne 1
Anne 1
|  780 dagen geleden  |
reageer
niet ok
is ie verder wel gezond???
Jan
Jan
|  781 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Heeft er wel eens iemand een normale colum van Mascini gelezen?Nee dan kan ik iedereen al op antwoorden,niet reageren verder en lekker gaar laten worden in zijn eigen zooi.
naggeris
naggeris
|  781 dagen geleden  |
reageer
niet ok
@Leander, ben je toevallig ook nog van de blauwe knoop?
diana
diana
|  781 dagen geleden  |
reageer
niet ok
verder alles goed met je.......??
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland