REGIO |
20 december 2011
|
3
|
Door Leander Mascini, dichtbijredacteur
HAARLEMMERMEER - Fractievoorzitter Paul Meijer, van de lokale partij Forza, wil dat de expositie Ruimtelijke Rituelen, waarin inwoners van Haarlemmermeer geportretteerd worden, onmiddellijk wordt gestaakt en dat de bijhorende krant uit de handel wordt genomen. De reden hiervoor is dat één van de geportretteerden een voor seksueel misbruik van kinderen veroordeelde leraar is.
Foto: de fractievoorzitter Paul Meijer is verbijsterd.
Paul Meijer legt uit: “Wij werden hier over getipt. Onze fractie was verbijsterd. Dit moet een shock zijn geweest voor de slachtoffers en hun familie. Hoe haalt deze man het in zijn hoofd om mee te doen aan een dergelijk project. Voor ons staat vast dat deze expositie meteen gestopt moet worden en dat de kranten vernietigd moeten worden”, aldus een verbijsterde Paul Meijer.
Verantwoordelijkheid
De fractie van Forza vindt niet dat de gemeente schuldig is aan deze fout, maar vindt wel dat de gemeente haar verantwoordelijkheid dient te nemen door in overleg met de opdrachtgevers de expositie tijdelijk te staken en het portret van de beruchte pedofiel te verwijderen. Paul Meijer: “Onze grootste zorg is de onrust die dit veroorzaakt bij de families van de slachtoffers. Wij gaan er vanuit dat de gemeente zal optreden en de zaak netjes afhandelt”.
Zijn veroordeling is hier te lezen. Zijn aanhouding stond al eerder op dichtbij.
De expositie
De expositie “Ruimtelijke Rituelen” gaat over de verhalen van inwoners uit onze polder, over hun gebruiken en rituelen. Het is een project van het Podium voor Architectuur, ondersteunt door Pier K en het Historisch Museum Haarlemmermeer. De expositie is op 1 december van start gegaan in de passage van het Cultuurgebouw en vanaf 6 december te zien op 18 locaties in de gemeente Haarlemmermeer.