kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Stoere automobilisten

Plaats een artikel over wielrenners op WebRegio en je weet zeker dat je stront aan de knikker hebt. Deze sportieve doortrappers worden onder het artikel in de reacties met de grond gelijk gemaakt. Wielrenners zijn debiel, imbeciel, oerdom en achterlijk. Ze spugen en snuiten hun neus op elke andere weggebruiker die langskomt leeg en zijn blijkbaar ook nog kleurenblind. Een rood stoplicht zien ze in de regel niet. Tenminste: dat is wat de willekeurige bezoeker vindt.

Omdat ik zelf fiets, zie ik het een beetje anders. Tuurlijk. Ik ben bevooroordeeld en wil mijn makkers een beetje in bescherming nemen. Heus niet alle fietsers zijn zo. De meeste groeten keurig andere wielrenners en bedanken bij het krijgen van voorrang. Ze spugen en snuiten wel, maar dat is meestal omdat je anders dichtslibt. En dat is verrekte lastig ademen. Trouwens: de meesten doen dat keurig wanneer er niemand in de buurt is. Ik heb in ieder geval nog geen lichaamssappen van de man of vrouw voor me op mijn truitje gehad.

De kritiek van het niet stoppen voor rode stoplichten klopt wel. Veel renners fietsen door, omdat het lastig is daarna weer in je tredje te komen. Je benen koelen af en het trappen wordt een stuk zwaarder. Maar of dat nou zo’n mega probleem is? Wanneer je een beetje logisch nadenkt, snap je zelf ook wel dat niemand gaat oversteken wanneer er een vrachtwagen op je af komt denderen.

Wat mij irriteert met fietsen zijn automobilisten. Ze geven fietsers de schuld van alles, maar denken zelf amper na. Voor stoplichten staan ze pal langs de stoeprand, zodat je als fietser over het trottoir erlangs moet. Daarnaast geven ze pas op het allerlaatste moment richting aan, zodat je er bijna achterop fietst als ze plotseling remmen.

En dan heb je nog de wielrenhatende automobilist, zeg maar de WebRegio-bezoeker. Deze gaan expres fietsers afsnijden, opjagen door vlak achter ze te rijden of juist heel langzaam ervoor te gaan rijden. En bij thuiskomst waarschijnlijk zeiken over die irritante fietsende oetlul voor je.

Net zoals die eikel die mij gisteren dwars probeerde te zitten. In het theorieboekje van mijn autorijbewijs stond vroeger dat je bij het uitparkeren andere weggebruikers voor moet laten. Niet iedereen weet dat dus nog. Deze heer knalde zijn paarse Polo met zijn roze knikkende hondje op de hoedenplank net voor mijn fiets en vond dat ik hem voor had moeten laten. Resultaat: keihard remmen, waardoor ik op het allerlaatste moment moest uitwijken en de stoep op schoot. Een oud vrouwtje werd net gemist.

Wielrenners vervelend? Kijk eens even lekker in de spiegel stoere automobilist. Ga je woede afreageren op je vrouw of zo.

Leander Mascini

Email Reageer op dit artikel. 17
17 REACTIES TOT NU TOE
ga toch koikarpers houden
ga toch koikarpers houden
|  634 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Op dit artikel hoef je eigenlijk niet te reageren want deze ergenis lost zich vanzelf op. Wielrenners die de hoofdrijbaan pakken omdat dat beter doorrijdt en door rood rijden. Tot nu toe is het ongeveer 4 keer voorgekomen dat ik er bijna eentje heb dood gereden met mijn vrachtwagen. Niet expres van mijn kant uiteraard ,maar dat ik met hartkloppingen zit daar hebben die mafkezen geen boodschap aan. Tot ik er wel een onder mijn 5 -asser krijg dan krijg ik de schuld...
sjakie
sjakie
|  634 dagen geleden  |
reageer
niet ok
@ Sven Nou dan doe je het toch goed? Je hoeft je niet aangesproken te voelen als het niet over jou gaat. Maar het is een feit dat die kluppies uit de kluiten gewassen semi-pedalisten heel vaak heel graag de hele weg voor zichzelf willen hebben zonder acht te willen slaan op andere weggebruikers. Als jij dat anders doet, alleen maar goed. Toch?
Sven
Sven
|  634 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Ik fiets op een racefiets én op een mountainbike. Ik doe dit in een strakke broek en strak rood shirtje (zonder sponsor of clownsuitrusting). Verder uitgerust met kilometer tellertje op basis van GPS, bidonnetje in de houder, van die kekke handschoentjes waarin m‘n vingers half ontbloot zijn en schoenen die vastklikken op de trapper. Ik volg doorgaans netjes de verkeersregels op en weet mijn plaats op de weg. De negatieve reacties hier op wielrenners ken ik dan ook niet. Schijnbaar ben ik geen wielrenner.
sjakie
sjakie
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Goh...die had ik nog helemaal niet gelezen. Vroegah woonde ik in het westen van het land, onder de rook van Haarlem, een geliefde route voor de Heren Wielrenners. Met te dikke buiken in hun te strak zittende semi-gesponsorde broekjes en truitjes raggend over de openbare weg...en dat terwijl de gemeente prachtige (ja werkelijk prachtige) fietspaden had aan laten leggen.......en de rotondes natuurlijk van alle kanten nemen, want WIJ WILLEN WEL EEN TOUR DE FRANCE gevoel op zondagmiddag.......wat ik maar zeggen wil: wielrenners zijn zelf asociale weg gebruikers die niet alleen een gevaar voor zichzelf, maar zeker ook voor anderen vormen.
Anne1
Anne1
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
zeggen dat hij zijn theorie een beetje moet updaten?
Pannewafel
Pannewafel
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
@Anne1: Klopt, ik neem hun gedrag voor spek en bonen. Elke keer boos worden levert niks op, daar wordt je alleen maar humeurig van. Enne, ik sta vaak perplex van het gedrag van mijn mede brommermobilisten maar dat zijn altijd jongeren op gillende scootertjes. Ik denk dat er een héél groot verschil is tussen een volwassen brommer/scooter rijder en een jongere. 1 Voorbeeldje, ik werd een keer afgesneden en tot stoppen gedwongen omdat een automobilist vond dat ik niet op de weg mocht rijden, terwijl dat van de wet moet. Wat moet je nou met zulke mensen?
haas
haas
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Het feit dat bedoelde wielrijders zich in clownspakken steken, met de gedachte boven de wet te staan, zegt al genoeg. Als tijdens de (toer) ronde van Noordholland vele honderden fietsers op een van de drukste kruispunten in Purmerend massaal de regels aan hun laars lappen, verspelen ze elk begrip voor hun hobby.
Anne1
Anne1
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
ik zou ze niet voor spek en bonen nemen hoor pannewafel...voor je het weet delf je het onderspit. het is wel een beetje waar: als ik in de auto rijd erger ik me aan fietsers, terwijl ik altijd terdege rekening houd met de zwakkeren in her verkeer..en op de fiets erger ik me regelmatig aan automobilisten en scooterrijders..
J.R
J.R
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Als je een opruiende reactie plaatst wordt het verwijderd. Maar opruiende column worden geplaatst. Web Regio dit is uitlokken van onheuse reacties. En wat de wielrenners betreft, die moeten ook een snelheidslimiet krijgen. Een snorfiets mag ook maar 25km rijden, en een brommer 30km en buiten de bebouwdekom 40km, maar deze wielrenners rijden in de bebouwdekom 50km en daar buiten ook op die smallebandjes en niet verplicht een helm, nu vraag je om problemen, en als er een ongeluk gebeurt met grote gevolgen dan haalt de regering hun schouders op, van hoe kan dit nu.
Pannewafel
Pannewafel
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Het wordt te druk op de weg. Ik ben brommermobilist, dus ik heb een hekel aan wielrenners én automobilisten. Toch vind ik de automobilisten veel erger. Ze denken dat ze in de top staan van de benzine keten in hun beschermde kooi. Het is niet anders, veel automobilisten snappen niks van het verkeer maar pogen toch dominant de weg te benutten. Ik neem ze maar voor spek en bonen.
Rijstvogel
Rijstvogel
|  635 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Ik vind dat met name in de laatste regel alle nuancering is verdwenen. De schrijver dezes lijkt met zijn opmerking de mannelijke lezer te advieen om vooral huiselijk geweld toe te passen op zijn echtgenote in plaats van op die lieve wielrenners. De schrijver geeft zelfs toe dat door rood licht rijden eigenlijk wel begrijpelijk is en dat wij medeweggebruikers daar toch begrip voor moeten opbrengen, want anders worden de beentjes van meneer koud...... Ik vind de teneur van deze column opruiend, ongepast en webregio onwaardig. Ik verwacht dan ook dat webregio maatregelen neemt.
Benjamin
Benjamin
|  636 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Helaas ervaar ik als recreatieve fietser zelfs vaak de arrogante houding van wielrenners groepen. Als langzame en dus in de weg rijdende fietser wordt je vaak bijna finaal van de sokken gereden, er wordt gewoon door gedenderd onder luid geschreeuw dat je aan de kant moet gaan, hoe smal het fietspad ook is! Afstappen is vaak de enige optie die overblijft, wil je het er zonder kleerscheurenr af brengen! En provinciale wegen? Ach, daar mogen deze mensen natuurlijk gewoon op fietsen met z‘n allen, ook al is er een secudaire weg naast. Ik fiets zelf graag, maar ben geen liefhebber van groepen wielrenners. Ieder z‘n hobby, maar dan wel een beetje normaal graag.
Anne1
Anne1
|  636 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Als Leander dezelfde route met zijn auto rijdt komt er een heel ander verhaal...dan is hij waarschijnlijk opeens de Webregio-bezoeker oftewel de wielrenhatende automobilist!!
Petra
Petra
|  636 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Geachte Leander Mascini, De reden dat de automobilist tegen de stoep aanstaat (en jij er dus niet naast kan staan) is vaak om zo overzicht te houden. De meeste fietsers wurmen zich overal tussendoor met als gevolg dat je ze onder de voet rijdt als je wilt afslaan. Over lichaamssappen.... daar gaan de meeste wielrenners niet netjes mee om. En ja... ik heb wel sappen op mijn broek gehad en op mijn auto. brrrrrr. Ik ben ook een automobilist en ik heb een enorme hekel aan wielrenners omdat de meeste denken dat ze god in Frankrijk zijn. Als er een kudde wielrenners weer bij ons over dorp gaan, duiken de ouderen met rollator onder ons de berm maar in, voordat ze van de weg worden gereden. Er wordt gegild dat we aan de kant moeten. Sorry maar zo werkt dat niet niet hier in Nederland. Ook jullie, in kuddeverband of alleen, moeten zich aan de regels houden (ja.... ook automobilisten)! Rood = rood en dus stoppen.
Mas
Mas
|  636 dagen geleden  |
reageer
niet ok
wat mij verbaasd is dat het hier geklaagd wordt over heel normaal voorsorteren langs de stoeprand. Meneer heeft zeker geen rijbewijs,anders weet je dat je dat met autorijles geleerd wordt.Is voor de veiligheid van de fietser.
brenda
brenda
|  636 dagen geleden  |
reageer
niet ok
=bedoeld
brenda
brenda
|  636 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Nou, dit artikel zegt al genoeg over het niveau. Rode stoplichten zijn alleen bedoelt voor de andere weggebruikers, spugen en snuiven moet kunnen (gatverdamme!! Ben er vaak ongewild getuige van) en de laatste opmerking maakt het beeld compleet.
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland