kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Emigratie-feuilleton (17): Ontdekkingstocht

ZWANENBURG - Ruby woonde naar al haar tevredenheid in Zwanenburg. Toch besloot zij, nadat het werk van haar man daarom vroeg, te emigreren naar Australië. Het bleek een hele stap te zijn. Want het leven down under verschilt ontzettend met dat in de Haarlemmermeerpolder. In een wekelijks feuilleton deelt Ruby haar ervaringen met de dichtbij.nl-bezoeker. Vandaag deel 17: Ontdekkingstocht.

In Zwanenburg waren veel dingen vanzelfsprekend. Hier helemaal niets. Ik moet alles opnieuw uitvinden, overal aan wennen en van alles ontdekken. Dat geldt ook voor onze huisdieren. Ik weet niet eens wat onkruid is. Dat schattige gele bloemetje verandert als het is uitgebloeid in een kluit naalden met weerhaken die aan je kleding en aan de vacht van hond en kat blijven kleven. Je krijgt ze er bijna niet meer uit.

En dat heb ik water staan geven... Die snoezige klavertjes groeien hier als een gek en verstikken alles wat ze tegenkomen. En dan Bindii, ik had er nog nooit van gehoord. Het zijn kleine plukjes groen die in het voorjaar allemaal balletjes vormen waar enorm scherpe punten aanzitten. Je kunt er echt niet op lopen, ook je hond of kat niet. Ze groeien overal en je ziet iedereen met een mesje die plantjes uit de gazons wegsnijden of doodspuiten. Na ongeveer 2 maanden zijn ze verdwenen tot het volgendevoorjaar weer begint.

Voor mijn hondje en twee katten is het ook heel erg wennen. Wij wonen aan de vallei en daar groeit, bloeit en leeft van alles en nog wat. Het is allemaal nieuw voor hun. Bolle was in Zwanenburg een straatkat. Kwam gewoon aanlopen en bedacht dat hij wel bij mij kon gaan wonen. Hij at gezellig mee maar leefde verder bijna altijd buiten. Toen hij hier voor het eerst naar buiten mocht liep bij heel relaxed naar de vallei waarna hij uren wegbleef. Ik heb geroepen, gezocht, met brokjes geschud. Normaal is hij dan meteen terug want Bolle heet niet voor niets Bolle en hij doet een moord voor een hap eten. Mooi niets, nergens te bekennen. In Zwanenburg maakte ik me nooit zorgen om hem, hij kon zich prima redden. Hier ligt het even anders.

Buiten sommige stekelige of giftige planten krijgen ze ook te maken met de meest vreemde dieren. Zo loopt er hier een guana rond, dat is een soort reuze hagedis die een paar meter lang kan worden. Hij eet o.a. eieren en haalt jonge vogeltjes uit de nesten. Ik betwijfel of hij kat eet maar leg dat Bolle maar eens uit.

Je merkt het meteen aan de vogels als die guana uit de vallei komt kruipen, ze gaan als gekken tekeer. Ze schreeuwen en vliegen vlak over hem heen, ze proberen hem weg te jagen wat helemaal niet lukt. Het kabaal buiten is oorverdovend, echt geweldig om te zien hoe die vogels samenwerken om te proberen de vijand te verjagen.

Een spinnenbeet schijnt voor de huisdieren niet gevaarlijk te zijn. Ze kunnen er hooguit een beetje beroerd van worden. Met een slangenbeet is het wel even anders. Als een giftige slang je kat of hond bijt dan gaat hij meestal dood. Komen ze naar je toe en laat je ze meteen behandelen dan hebben ze nog een kans om te overleven.

En dan is er nog de teek. Er leeft hier een giftige teek die na 24 uur dodelijk is voor je kat of hond. Het is heel belangrijk om je huisdieren iedere dag te controleren en druppels tegen vlooien en teken te geven.

Bolle is gevonden, hij stond uren later op de hoek met een dikke staart en schuim op zijn bek, was helemaal de weg kwijt! Hij blijft nu het liefst in de tuin en dat heb ik ook liever. Het is hier allemaal wel even anders dan in Zwanenburg!

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 10 februari 2012

Email
Reageer op dit artikel. 3
3 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Stelling
Olympia's Tour zet Haarlemmermeer op de kaart
Bekijk de resultaten
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland