kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Broodje Gezond-dag op het Het Haarlemmermeer Lyceum

HOOFDDORP - Het Haarlemmermeer Lyceum heeft vorige week voor de vierde achtereenvolgende keer het gratis Broodje Gezond-dag gehouden. Net zoals in de voorgaande jaren werd het georganiseerd en aangeboden door de ouderraad van deze Hoofddorpse school.

En dat had heel wat voeten in aarde. Want net als voorgaande jaren moesten er honderden broodjes gemaakt worden. Ditmaal begon kantinebeheerder Serge al om 05.00 uur met het afbakken van de verse Kaiserbrötchen en rond 06.00 uur waren er ook al veel hulpouders aanwezig om mee te helpen in de keuken en met het snijden van de knapperige broodjes.

In totaal werden er gedurende de ochtend 1500 broodjes gezond voorbereid. Ze werden belegd met kaas en/of kip en natuurlijk tomaat, komkommer en sla. Tijdens de eerste twee pauzes werden de belegde broodjes uitgedeeld aan alle leerlingen en leerkrachten.
 
Muntjes
Ervaring leerde de organisatie om het aanbod goed af te stemmen op de vraag. Iedere leerling of docent kreeg daags van tevoren een muntje, waarmee erg gemakkelijk een broodje gezond gehaald kon worden bij het uitdeeleiland. In beide pauzes liep de aula binnen een mum van tijd vol, maar omdat niemand lang hoefde te wachten, bleef het heel gezellig en was er genoeg tijd over om met elkaar te praten tijdens en na het eten.
 
Gezond
Het Haarlemmermeer Lyceum stimuleert gezond(er) eten op school en de ouderraad ondersteunt dit streven al sinds 4 jaar met deze actie. Zowel leerlingen als docenten genoten van de broodjes en waarbij het dus de bedoeling is dat de kinderen en leraren zelf ook voor een gezonde hap kiezen. De schoolkantine biedt het in ieder geval in het assortiment aan en de afname van gezonde producten neemt ook met het jaar toe.

De leerlingen en leerkrachten willen wel vaker zo’n broodje gezond en dat is precies de bedoeling van deze actie geweest.

Email
Reageer op dit artikel. 2
2 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen zorgnieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland