kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Emigratie-feuilleton (7): Huren in Australie

ZWANENBURG - Ruby woonde naar al haar tevredenheid in Zwanenburg. Toch besloot zij, nadat het werk van haar man daarom vroeg, te emigreren naar Australië. Het bleek een hele stap te zijn. Want het leven down under verschilt ontzettend met dat in de Haarlemmermeerpolder. In een wekelijks feuilleton deelt Ruby haar ervaringen met de dichtbij.nl-bezoeker. Vandaag deel 7: huren in Australie

We hebben geluk dat Gerry zijn baas het huis eerst koopt en wij van hem gaan huren. Huren is in Australie niet te vergelijken met huren in Nederland. Als je in Zwanenburg huurt dan kan je schilderen wat je wilt, ophangen wat je wilt, je kunt alles doen wat je wilt als je het bij vertrek maar in goede staat achterlaat.

In Australie is dat heel anders! Je mag geen muren schilderen, geen spijkers of schroeven in de muur, de vloerbedekking moet blijven liggen, ook als die foeilelijk is. Je krijgt van de makelaar iedere 2 of 3 maanden controle. Heb je toch iets gedaan wat ze niet willen dan kan je er gewoon uit. Geen pardon! Bescherming als huurder heb je niet.

Huisdieren zijn bijna nooit toegestaan in een huurhuis, dat is in Nederland toch ondenkbaar! Mijn ouders die in een aanleunwoning aan de Sparrenlaan in Zwanenburg wonen mogen daar nog een hondje hebben! Niet dat het handig is als je 94 jaar bent maar het mag wel! Als je bij Sydney een appartement huurt mag je niet eens je wasgoed op het balkon hangen. Je kunt je toch niet voorstellen dat het in Zwanenburg niet zou mogen?

Wij mogen in het huis gewoon wel alles doen wat we willen, net zoals in mijn flatje in Zwanenburg. Ook mogen de huisdieren mee. Dat zijn dus 2 katten en een hondje.
Later komen de 2 katten van mijn zoon er nog bij.

Als je in Australie je huis wilt verkopen dan is het ongelovelijk wat de makelaar allemaal voor je doet. Iedere zaterdag is er open huis. De bewoners zijn dan weg en je kunt op je gemak het huis bekijken. Ze adverteren in een blad samen met andere makelaars en dat blad krijg je iedere week samen met het plaatselijke krantje zoals het witte weekblad, in de bus. Huizen staan hier maar heel kort te koop, in een paar weken zijn ze meestal al verkocht.

Na heel veel huizen te hebben bekeken vonden we het voor ons ideale huis. Aan een doodlopende straat met de vallei achter het huis waar ik met mijn hondje kan lopen. Ik heb mijn grasveldje, Gerry zijn zwembad en Emiel en Marieke hebben boven een complete verdieping waardoor iedereen zijn privacy zal hebben.

Het grote avontuur kan beginnen!

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 25 november 2011

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen lifestylenieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland