ETEN & DRINKEN |
11 mei 2011
|
reageer
|
Door hln.be
Chocolade en rode wijn zijn niet alleen erg lekker, de chemische plantenstoffen hierin zorgen ook voor een versnelde bloedtoevoer naar de hersenen en het verbreden van bloedvaten.
Chocolade in combinatie met wijn zorgt ervoor dat er meer suiker en zuurstof naar de hersenen stroomt, waardoor berekeningen sneller gemaakt kunnen worden.
Vooral bij ouderen zijn er grote verbeteringen merkbaar omdat de bloedtoevoer naar de hersenen, naarmate mensen ouder worden, afneemt. Bij het onderzoek doen is gebruik gemaakt van ‘reservatrol’ een chemische verbinding die in planten voorkomt, en die gebruikt wordt in rode wijn.
Een soortgelijk onderzoek is gedaan met chocolade. Tijdens het doen van gelijkwaardige oefeningen dronken de vrijwilligers chocolade drank waar ook een chemische verbinding in zit. De oefeningen werden sneller verricht en het ging de vermoeidheid tegen. De hoeveelheid stof in de chocolade drank staat gelijk aan het dagelijks eten van vijf tot tien chocolade repen.