REGIO |
08 januari 2012
|
reageer
|
Door
FJAM van der Helm, dichtbij-meeschrijver
DEN HAAG - De bestseller 'Gesodemieter in Den Haag' kan volop besteld worden via de online boekwinkels. Naast Ako en Bol zijn er nog tal van verkooppunten online te vinden. Dit alles nadat de reguliere boekwinkel de verkoop van het boek rond de Kerstdagen niet aan kon.
door F.J.A.M. van der helm
'Gesodemieter in Den Haag' gaat over de homovervolging en het homoleven in Den Haag rond 1730. Tot 1730 was het voor de heren aangenaam vertoeven in Den Haag dankzij de vele gezanten, diplomaten en ambtenaren. Op het Spui was zelfs een jongensbordeel te vinden nabij de Amsterdamse Veerkade. Hartje stad dus! Naast het Haagse Bos kende ook het Voorhout en de Vijverberg een baan waar lieden die uit waren op gelijkgeslachtelijk verkeer elkaar konden ontmoeten.
Aan dit alles kwam in 1730 een einde door de homovervolgingen, waarbij vele sodomieten, zoals homo's destijds werden genoemd, werden opgehangen. In Den Haag kwamen veertien lieden aan de galg te bengelen. De jonge Jan van Foreest kreeg vanwege zijn jeugdige leeftijd vrijspraak. Hij was amper 12 jaar. De chique notaris Wolfswinkel pleegde zelfmoord toen hij op de vlucht was. Een drame. Het doek viel over de (Haagse) homowereld.
Gesodemieter in Den Haag, over homofilie ne homovervolging in 1730 blz.: 234
Formaat: 14,8 x 21 cm ISBN: 978-94-6008-104-0
Verkrijgbaar bij de beter boekhandel en via internet o.a. bij AKO http://www.ako.nl/product/9789460081040/gesodemieter-in-den-haag-f-j-a-m-van-der-helm/
(Op de foto Ronald Plasterk krijgt een gesigneerd exemplaar van de schrijver)
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 06 januari 2012