REGIO |
14 november 2011
|
reageer
|
Door Marte van den Brink, dichtbijredacteur
ZOETERWOUDE - Bij hun 50-jarig bestaan in mei dit jaar ontving de firma Th. Lubbe reizen van burgemeester Liesbeth Bloemen 'Het Zoeterwouds Compliment'. Ontvangers van deze onderscheiding krijgen van de gemeente een schilderij aangeboden. In overleg met de gemeente koos Lubbe reizen ervoor het schilderij te laten maken door de Zoeterwoudse kunstenaar Piet Wolvers. Het schilderij wordt op maandag 14 november om 16.00 uur onthuld in het bedrijfspand van Lubbe reizen aan de Keerweer 6.
De toekenning van 'Het Zoeterwouds Compliment' is een blijk van waardering aan het Zoeterwoudse bedrijf dat zich op sociaal en ondernemend terrein verdienstelijk heeft gemaakt voor de Zoeterwoudse gemeenschap.
Het door Piet Wolvers gemaakte schilderij toont de drie generaties Lubbe: oprichter Dick, zijn zoon en huidige directeur Cees en zijn zoon, opvolger Remco Lubbe. De generaties en de kenmerkende groene lijnen uit het logo van het bedrijf inspireerden de kunstenaar om dit als thema in het doek te betrekken.
Op de voorgrond en vóór het logo staat prominent Dick Lubbe: het boegbeeld, de stichter en pionier. Centraal, tussen de lijnen staat Cees Lubbe en daarachter Remco Lubbe. De dynamiek van het taxibedrijf ‘spat’ er door het gebruik van stippels en primaire kleuren vanaf. De Zoeterwoudse oorsprong is mooi verbeeld met de Dorpskerk op de achtergrond. Daar is ook de letter “L” te zien, verwijzend naar de eerste letter van de bedrijfsnaam. Die letter staat ook gelijk aan het Romeinse getal “50”, zo veel jaar als het bedrijf dit jaar bestaat.