kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Moeizame winst ZZ Leiden in Leeuwarden

LEEUWARDEN - Het kostte bloed, zweet en tranen, maar toen het eindsignaal klonk stond er toch een overwinning voor Zorg en Zekerheid Leiden op het scorebord in het Kalverdijkje in Leeuwarden. Met het kleinst mogelijke verschil (76-77), maar ja, ook dat soort zeges leveren gewoon twee punten op en dus veranderde er aan de kop van de ranglijst niets, want ook de andere toonaangevende ploegen wonnen zaterdag hun wedstrijd.

Zorg en Zekerheid Leiden begon sterk, liep weg naar 4-11, maar moest Gabe Kennedy toen al wisselen. Hij kan weinig goeds doen bij de arbitrage de laatste tijd en kreeg toen al zijn tweede fout. Lasaulec-Aris kwam terug, maar Leiden behield een voorsprong door driepunters van Worthy de Jong en Jevohn Shepherd en een mooie score van Sean Cunningham: 20-23.



In het tweede kwart groeide de voorsprong, maar kon de ploeg van Toon van Helfteren het optische overwicht niet vertalen op het scorebord. Het voordelige verschil was dan ook slechts vijf punten bij de rust.

Halverwege het derde kwart toonde Leiden zich opeens een ploeg, die geweldig driepunters kan schieten. Op rij mikten Seamus Boxley, Arvin Slagter en Jevohn Shepherd, die steeds beter zijn draai gaat vinden, raak van buiten de halve cirkel en liep het verschil op tot elf punten met balbezit. Aris wankelde, maar bleef op de been dankzij Lance Jeter.

De geblokte Amerikaan sleurde zijn ploeg naar Leiden toe en met nog 3:28 op de klok er zelfs heel even voorbij: 68-66. Toen vond Gabe Kennedy het tijd voor de wraak. Met twee vrije worpen, twee scores en een assist op Slagter deed hij prima zaken en was het gaatje weer daar: 70-75.

Zo'n verschil op zo'n moment sleept Zorg en Zekerheid Leiden meestal geruisloos over de meet. Nu echter kostte het moeite. En toen topscorer (19) en toprebounder (9) Jevohn Shepherd twee vrije worpen miste, kreeg de thuisploeg met nog acht seconden op de klok de kans voor de winst. Zover kwam het niet. De negende competitiezege was zwaar bevochten, maar zeker niet onverdiend: 76-77.

Email
Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen sportverslag
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland