SPORT |
30 januari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Witte Weekblad)
HAZERSWOUDE - De gebroeders Binnendijk hebben de langste afstanden van de eerste polderloop van dit jaar gewonnen.
Het is fris op de laatste zondag van januari. Op deze dag is de eerste van de vier polderlopen in Hazerswoude en omgeving van start gegaan. Anders dit jaar is de actie voor meneer Momand. Hij zou met zijn twee kinderen van 15 en 16 Nederland moeten verlaten. De Sint Michaël school waar hij werkzaam is als conciërge, heeft zich op een sportieve manier ingezet om aandacht te vragen voor zijn situatie. Ook was de KRO aanwezig met een filmploeg.
Bij de eerste Polderloop waren 220 mensen aanwezig. Velen van hen zijn inmiddels een bekend gezicht en de meesten trainen voor een marathon of een andere belangrijke loop. Opvallend zijn de gebroeders Binnendijk, die op de lange afstanden domineerden. Patrick heeft de overwinning van de 15 kilometer op zijn naam mogen schrijven, en zijn broer Danny won de halve marathon. Thijs van Wetten won de tien kilometer in 40min42. Bij de vrouwen heeft Carolien Hogeveen de vijf kilometer gewonnen in een tijd van 20min57.
Lopers zijn tevreden over hoe het parcours erbij lag, ook de nieuwelingen waren er goed over te spreken. Er waren veel supporters, die de lopers steunden met de loop door de polders en die de lopers warm binnenhaalden bij de finish.
De tweede polderloop is op 26 februari.