SPORT |
16 januari 2012
|
reageer
|
Door
Pernix, dichtbij-meeschrijver
LEIDEN - Pernix heeft door de 21-15 winst op Dijkvogels de koppositie in de tweede klasse H verstevigd. Onder de ruim 200 toeschouwers in de Zijlhal was een bijzondere: burgemeester Henri Lenferink. ,,In het begin vond ik het wel erg spannend. Gelukkig kon Pernix vlak voor rust een gaatje slaan en kwam de winst daarna niet meer in gevaar’’, vertelde de burgervader na afloop.
Op uitnodiging van het bestuur van de Leidse korfbalvereniging woonde Lenferink de wedstrijd bij. Voorafgaand aan de ontmoeting met Dijkvogels bezocht de burgemeester het veldcomplex van Pernix. ,,Het behoort tot mijn werkzaamheden om Leidse verenigingen te bezoeken. Ik wil weten wat er speelt. Dit jaar besteden we veel aandacht aan sport. Bij Pernix was ik nog niet geweest’’, verklaarde Lenferink zijn bezoek.
Hij vertelde onder de indruk te zijn van de kantine en de drie kunstgrasvelden van de vereniging. ,,Is het echt al tien jaar oud? Het ziet er allemaal nog zo mooi uit.’’ Behalve complimentjes uitdelen luisterde Lenferink ook naar de aandachtspunten van het Pernix-bestuur. Zo is er rond het complex in het Park van Noord onvoldoende parkeergelegenheid. Pernix-voorzitter Tom van Alphen: ,,Toen we tien jaar geleden verhuisden van het terrein naast de Groenoordhallen naar onze huidige accommodatie, waren parkeerplekken aan de kant van de hoven onderdeel van het plan. Die zijn er nog steeds niet. Er is nu gelukkig een parkeerplaats bij de dependance van het Stedelijk Gymnasium, maar die is te klein. Op zaterdag staat die altijd vol, net als de parkeerplaats aan de andere kant van het park bij voetbalvereniging Roodenburg.’’
Ook is het hoofdveld van Pernix aan vervanging toe. Er zitten scheuren in het kunstgras en er ontstaan hobbels. Van Alphen: ,,De levensduur van de velden is tien jaar. Die hebben we er nu opzitten.’’ Burgemeester Lenferink vertelde dat de renovatie van het hoofdveld voor 2013 op de begroting staat. ,,Het moet natuurlijk nog wel door de gemeenteraad, maar ik verwacht dat het wel goed komt.’’ Hij zei dat de gemeente ondanks de bezuinigingen toch van plan is meer geld voor sport uit te trekken de komende jaren. ,,Sport vinden wij in Leiden heel belangrijk.’’
Als laatste besprak het bestuur van Pernix de sportparticipatie van de jeugd in de Merenwijk en Leiden-Noord met de burgemeester. In december is daarvoor combinatiefunctionaris Joost Tendeloo aangesteld. Hij wil meer kinderen in de wijken de weg naar de sportverenigingen laten vinden.
Na al het gepraat was het tijd voor de wedstrijd. Koploper Pernix startte stroef tegen nummer zeven Dijkvogels. Tegen die ploeg werd aan het begin van de competitie de enige nederlaag tot nu toe geleden. Steeds kwamen de Leidenaars een punt of twee voor, maar mocht Dijkvogels weer langszij komen. Tot 7-7 ging het gelijk op. Daarna pakte Pernix vier punten voorsprong en na rust gaf de ploeg dat niet meer uit handen. Onder toeziend oog van de burgemeester werd het uiteindelijk 21-15. ,,Ik vond het een mooie wedstrijd’’, besloot Lenferink.