Sport | 13 november 2011
|
Ingezonden door: Feman
LEIDEN - Woest zochten de spelers en speelsters van Trigon na 60 minuten korfbal de kant op en daar waren redenen voor. De 23-18 nederlaag, de twee gele kaarten en het inconsequente optreden van het arbitrale duo. En dat laatste was vooral gebaseerd op twee kapitale inschattingsfouten van de scheids in de 1e helft.
Identieke overtredingen werden tot twee keer toe op verschillende wijze beoordeeld en dat was in het nadeel van de leidse ploeg.
Even verderop na afloop, toen de eerste emoties wat waren gezakt, moest Sporting Trigon ook wel constateren dat aan eigen zijde ook het een en ander was misgegaan.
Het schotpercentage bijvoorbeeld was laag en dan kan te maken hebben met het feit dat trainer Heibeek zijn team nog niet heeft kunnen trainen in de 5Meihal. Europese basketbal verplichtingen zijn daar debet aan.
Een opvallend verschil met Kinderdijk, waarvan het overigens geen schande is te verliezen, was ook dat er makkelijker doelkansen gecreëerd werden. De beoogde schutter is al in beweging voordat hij of zij aangespeeld wordt.
De schotklok (25 secondenregel voor een doelpoging) bracht ook geen rust in het leidse aanvalsspel. Trigon, op zes plaatsen gewijzigd in vergelijk met de start van het vorige seizoen, begon overigens goed met een uitblinkende Ellen Matze(2x) in de gelederen.
Bij 5-7 verloor de thuisclub de greep op de wedstrijd mede door de eerder genoemde factoren. Dankzij twee acties captain Maarten van Vliet en de door vakgenoot Jordy Smeele benutte stippen kon Sporting nog met enig uitzicht op beter aan de 2e rondgang beginnen.
Maar het verschil liep al gauw op tot “niet meer goed te maken” (8-15) maar dat werd toch nog even betwijfeld. Heibeek wisselde van Vliet en van der Gugten in voor Ferry Janssen en Rene Bekker en dat gaf even nieuwe energie.
De fusieclub naderde tot 13-16 en op dat moment liet Smeele één van zijn 8 strafworpen onbenut. Kinderdijk, met oud PKC-er Bart de Wit in de basis, haastte zich vervolgens naar 15-22 en daarmee was het resultaat geregeld.
In de slotfase, die 18-23 opleverde, liep Michael Star ten onrechte tegen geel op, evenals coach Heibeek. Star is de volgende wedstrijd, tegen de Meeuwen in Putten, dan geschorst.
Foto; Feman