REGIO |
17 januari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Witte Weekblad)
OEGSTGEEST - Ankie Remijn houdt op woensdag 1 februari een lezing over de werking van het brein van pubers. De lezing vindt plaats in de bibliotheek aan Lange Voort 2T en begint om 20.15 uur. Inloop vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn in alle vestigingen verkrijgbaar.
Het puberbrein. Pubers zijn pubers en puberen hoort erbij. Overal ter wereld vertonen ze hetzelfde gedrag. Het is zelfs nodig om uit te groeien tot een gezonde volwassene. Drs. Ankie Remijn maakt in de lezing over het puberbrein de vertaalslag van recente (neuro)psychologische inzichten naar de praktijk.
Jongeren krijgen steeds meer vrijheden en verantwoordelijkheden. Maar hun brein is pas rond hun 25e volgroeid. Wie aan pubers denkt, en met ze leeft weet precies hoe moeilijk het kan zijn om goed om te gaan met deze 'slungelige', giebelende, roekeloze, dynamische en vaak zeer creatieve jongeren. Het eindeloze uitslapen, de verleidingen van alcohol, roken, veel internetten en gamen, hangen op de bank: het zijn herkenbare uitingen. Ook op school is het merkbaar: ze willen wel, maar soms het lukt niet.
Ankie Remijn heeft jaren voor de klas gestaan in het voortgezet onderwijs. Te veel leerlingen kunnen en willen wel, maar scoren niet overeenkomstig hun capaciteiten en ambities. Antwoord op dit vraagstuk vond ze in de (neuro)psychologie. Ze vertaalt deze inzichten op een praktische manier naar de praktijk van alledag. Er is aandacht voor de rol van de school, leraar en ouder.