kies plaats
zoek dichtbij
Meest bekeken
Wij werken samen met:

Meer woningen Rijnegom

ZOETERWOUDE. In de tweede fase van het nieuwbouwproject Rijnegom gaat Rijnhart Wonen 28 nieuwe woningen bouwen. Dit betekent dat er 5 woningen meer terugkomen dan de eerder op deze plek gesloopte 23. Naast 24 sociale huurwoningen worden er 4 vrije sectorhuurwoningen gerealiseerd. Er komen zowel starters- senioren- als eengezinswoningen.

De opdrachtverlening van dit project vond plaats via een prijsvraag. Voorwaarde hierbij was dat de aannemer ontwerpt en bouwt, het principe van design & build. Daarbij zijn in het programma van eisen een aantal strikte bepalingen opgenomen op het gebied van duurzaamheid en energieverbruik, kennis van de sociale woningbouw en een zo kort mogelijke bouwtijd door toepassing van prefab-systemen.

Overeenkomst

Omwonenden van de nieuwbouw hebben bij de plan-keuze een belangrijke inbreng gehad. Tijdens een presentatieavond konden zij een gekwalificeerd oordeel uitspreken over elk van de vijf inzendingen die de prijsvraag opleverde. In een hoge mate van unanimiteit, op alle niveaus, is de keuze gevallen op een ontwerp van BAM Woningbouw Den Haag. Deze aanpak heeft mede geleid tot een bouwplan dat niet alleen in uitstraling maximaal aansluit bij de bestaande planologische structuur maar ook past bij voorkeuren van de directe omgeving. Het project omvat de bouw van tien woningen voor starters, vijf seniorenwoningen en dertien eengezinswoningen.

De gemeente en Rijnhart Wonen overleggen op dit moment nog over de voor dit project benodigde samenwerkingsovereenkomst en de daarbij behorende projectplanning. Omdat er sprake is van een rooilijnverlegging, in verband met een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen, zal Rijnhart Wonen een aanvraag indienen voor een wijziging in het bestemmingsplan.

Duurzaam

De hoge inzet op duurzaamheid betekent dat bij dit nieuwbouwproject niet alleen is uitgegaan van de minimaal geldende prestatieafspraken (GPR-Gebouw 7,0 & EPC 0,6). Aan de kandidaat-bouwers is gevraagd om innovatieve oplossingen aan te bieden om een hogere waarde te krijgen. In het winnende plan is sprake van een gemiddelde GPR rond de 7,7 en een gemiddelde EPC van circa 0,50. Dat is ruim onder de wettelijke normen.

Email Reageer op dit artikel. 0
reacties
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland