kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

SP tegen grootschalige kassenbouw in provincie

OEGSTGEEST - De SP wil geen grote nieuwe kassengebieden in Kaag en Braassem, Voorne Putten en op Flakkee. De afgelopen jaren bleven plannen opduiken om hier grootschalige kassenbouw toe te staan. Statenlid Frank-Johan Hoogendam wil dat de plannen definitief van tafel gaan. 'Die kassengebieden maken veel kapot, terwijl ze totaal overbodig zijn. De SP kiest voor slimme en kleinschalige oplossingen. Ik roep andere partijen op om ons hierin te steunen.'

De komende maanden worden keuzes gemaakt in Provinciale Staten die grote gevolgen hebben voor Zuid-Holland. De coalitie van CDA, VVD, PvdA en CU/SGP wil het totale kassengebied in Zuid-Holland op 5800 hectare houden. Hiervoor wordt uitbreiding gezocht in kwetsbare gebieden als het Groene Hart en de Nationale Landschappen. Tegen deze plannen is veel verzet, in gemeenten, onder de bevolking en zelfs bij tuinders.

Groene Hart
Volgens Hoogendam zijn grootschalige uitbreiding van glastuinbouw onnodig en ongewenst: 'De daling van het aantal hectares aan kassen is gepaard gegaan met een enorme stijging van de productie. Voor het op peil houden van de glastuinbouw is grootschalige uitbreiding dus helemaal niet nodig. Probleem is dat vrijwel iedere uitbreiding in Zuid-Holland ten koste gaat van kwetsbare gebieden als het Groene Hart en de Nationale Landschappen.'

Zelfs onder de statenleden van de coalitiepartijen is twijfel over het opofferen van grotendeels groene gebieden aan de glastuinbouw. Het is volgens Hoogendam te gek voor woorden dat star wordt vastgehouden aan een ooit gemaakte coalitie-afspraak. 'Deze afspraak is ingehaald door de realiteit. Het is tijd voor de coalitiepartijen om zich op de werkelijkheid te baseren.'

Alternatieven 
Volgens de SP zijn er slimme alternatieven. Door verouderde lege kassen te moderniseren en weer in gebruik te nemen, kunnen vele hectares opnieuw worden ingezet voor de glastuinbouw. Hoogendam: 'Laten we ophouden met het krampachtig zoeken naar nieuwe locaties voor glastuinbouw in kwetsbare gebieden en eerst optimaal gebruik maken van wat we al hebben; er is nog altijd ruim 1000 hectare glas dat leegstaat of oneigenlijk wordt gebruikt. Grootschalig uitbreiden is een slecht plan dat veel verzet oproept. Daar moeten we nu mee stoppen dus.'

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 29 september 2010

Email Reageer op dit artikel. 1
1 REACTIE TOT NU TOE
Frank
Frank
|  527 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Is de SP ook wel eens ergens vó;ór? Het doet me er niet toe wat, maar gewoon, ergens vó;ór zijn, in plaats van altijd maar tegen? Ik vind het maar een naar, negatief, clubje. Niks deugt en niks is goed of komt goed. Zo;‘n houding doet het natuurlijk wel lekker bij diegenen die (op vaak hele goede gronden!) in een specifiek geval ergens tegen zijn. Maar is dit niet een heel erg makkelijke manier van "zieltjes winnen?
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland