kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Meer nieuws uit ...
Wij werken samen met:

Column: Iedereen kan een boek uitgeven!

LEIDEN - Tegenwoordig is het voor iedereen mogelijk je eigen boek uit te geven, zonder dat het je geld kost (tenzij je het ontwerp van je boekomslag uitbesteedt aan een professional). Ik daag je uit! Kijk op de sites van printing-on-demand uitgeverijen, zoals: www.boekscout.nl en www.freemusketeers.nl. Printing-on-demand houdt in dat pas een boek wordt afgedrukt zodra de betaling binnen is, dus geen risico van grote stapels onverkochte boeken.

Voor jeugdige schrijvers heeft Boekscout zelfs een aparte rubriek: Boekscout YO! Je verstuurt per mail je manuscript. In tegenstelling tot reguliere uitgeverijen, waar je enkele maanden geduld moet hebben voordat je een reactie ontvangt, krijg je al binnen enkele dagen bericht! Vervolgens ontvang je een contract. Let op: ondanks wat op de site van Freemusketeers wordt beweerd, staat er in het contract wel een voorwaarde, namelijk dat geinteresseerden minimaal 15 boeken dienen af te nemen! Dan breekt er een drukke tijd aan. Volgens een strakke planning voer je stap voor stap allerlei opdrachten uit. Je zoekt iemand die tekstueel en grammaticaal de gehele tekst controleert. Je zorgt voor een boekomslag (denk aan auteursrechten als je een afbeelding van iemand anders gebruikt!). Je benadert familie, vrienden, collega's en bekenden of ze een boek van je willen aanschaffen. Een interview in een plaatselijke krant maakt het geheel helemaal af, want contractueel is je ook gevraagd je eigen boek te promoten.

Vind je bovenstaande te veel werk? Dan kan je altijd nog je verhalen en gedichten laten plaatsen (in pdf) op de site van:www.uitgeverijtab.nl. Op deze site kan je als auteur ook informatie over jezelf kwijt. Ook hier is een goede Nederlandse taalcontrole vereist! Voor een paar Euro kan iemand je verhaal downloaden, dus alleen de tekst in plaats van een boek. Je kunt, net als bij Boekscout en Freemusketeers, op een eigen afgesloten scherm je verkoopcijfers bijhouden. Aan het eind van ieder jaar wordt met je afgerekend (de zogenaamde Royalty's) op basis van het aantal verkochte boeken dan wel verhalen. Wanneer je de minimale 15 exemplaren niet hebt gehaald, wordt het volgend jaar met je afgerekend. Dus voor iedereen die nog twijfelt over het uitgeven van zijn of haar manuscript aarzel niet langer en leg je manuscript ter beoordeling voor aan een van de vele digitale uitgeverijen.

Mocht je benieuwd zijn naar mijn spannende trilogie, dat zich zowel op de aarde als in de ruimte afspeelt, klik dan op de site van Boekscout en tik als auteursnaam bovenvermelde naam in. Je kunt bij Boekscout ook te titels: 'Het zwarte gat', 'De terugkeer naar het zwarte gat' en 'Enkeltje zwarte gat' invoeren. Het eerste deel is ook verkrijgbaar bij de bibliotheek in hartje centrum Leiden. Diverse andere verhalen van mij staan op de site van Uitgeverij Tab.

Veel schrijfplezier en alvast succes met de uitgifte van je eigen boek!

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 12 december 2011

Email
Reageer op dit artikel. 1
1 REACTIE TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen lifestylenieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland