Onzin dat de gemeente 1,5 miljoen aan een Rembrandt uitgeeft.
Stelling |
20 februari 2012
De gemeente Leiden en Museum De Lakenhal kopen, met steun van het Mondriaan Fonds, de Vereniging Rembrandt en de Vereniging van Belangstellenden in De Lakenhal, het vroegst bekende schilderij van Rembrandt van Rijn: Brillenverkoper (1623-1624).
Na bijna vierhonderd jaar zal de stad Leiden nu voor het eerst een schilderij van deze wereldberoemde Hollandse meester in eigen bezit hebben. Rembrandt schilderde het werk omstreeks zijn 17de levensjaar in zijn geboortestad Leiden.
Wethouder van Cultuur, Jan-Jaap de Haan: 'Voor Leiden is deze aankoop van groot historisch belang. Het bezit van deze vroege Rembrandt past bij Leiden als een stad van kennis en cultuur. Leiden is de 3de museumstad, de 3de monumentenstad en de 4de cultuurstad van Nederland. In Leiden is de monumentale, historische binnenstad nog grotendeels intact. Het Leiden van Rembrandt is er nog. Een werk van Rembrandt mocht niet ontbreken."
Over de identiteit van de verkoper en het aankoopbedrag worden geen mededelingen gedaan. We is bekend dat de gemeente 1,5 miljoen euro bijdraagt.
Resultaat
In totaal
hebben
47
bezoekers
zijn/haar stem uitgebracht.
Email
0