ETEN & DRINKEN |
16 februari 2012
|
reageer
|
Door
SlagerijAadvanEijk, dichtbij-meeschrijver
VOORSCHOTEN - Ronald van Eijk, van Slagerij Aad van Eijk, 2e plaats NK Jonge Slagers
Ronald van Eijk is apetrots op zijn beker die op een prominente plek in de winkel op de Beethovenlaan staat. Op 7 februari werd hij tweede bij het Nederlands Kampioenschap voor jonge slagers. “ Het ging tussen de twaalf allerbesten van de slagersvakopleidingen in Nederland dus dat zegt wel wat over het niveau.” Drie maanden geleden werd Ronald geselecteerd en daarna was het zeven dagen per week keihard werken. “Ook op zondag,” lacht hij..
Het gaat tijdens het kampioenschap niet alleen om het vakmanschap want presentatie en creativiteit zijn net zo belangrijk. “ De uitdaging is ervoor te zorgen dat jouw product er aantrekkelijker en lekkerder uit ziet dan dat van de concurrent,” legt Ronald uit. “Je moest echt in een hele korte tijd knallen dus ik stond daar echt met het zweet op m’n voorhoofd.”
Hij moest onder andere een aantal grill- en barbecuespecialiteiten maken en een stuk vlees uitbenen. “Dat laatste onderdeel had ik volgens de jury perfect uitgevoerd,” vertelt Ronald trots. Het verschil met de nummer één, Juan Lopez, was maar een aantal punten. Lopez vertegenwoordigt Nederland in september bij de International Young Butchers Competition. Ronald is de reservekandidaat.
Ronald wordt nu klaar gestoomd voor het EK. “Je wordt door professionals getraind voor zo’n kampioenschap”. Hij staat nog maar aan het begin van zijn slagerscarrière. “Ik heb eerst de opleiding productiemedewerker gedaan bij de SVO en daarna de opleiding tot winkelslager. Nu ben ik bezig met de opleiding voor traiteur en er zijn nog veel meer mogelijkheden,” besluit hij enthousiast.
Dit artikel is voor het laatst aangepast op:
17 februari 2012