kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Rob van der Niet wint Egmond-Pier-Egmond [video-update]

EGMOND AAN ZEE - [video-update maandag 13.15] De 14e editie van AGU Egmond-Pier-Egmond is vandaag gewonnen door Rob van der Niet. De 22-jarige renner van SwABo Cyclingteam won de eindsprint van Sander Lormans en de Belg Kevin van Hoovels op de boulevard van Egmond aan Zee.  “Dit is toch wel de mooiste strandrace om te winnen”, glunderde Van der Niet na afloop, die alle favorieten achter zich liet. Na 36 km finishte hij in 1.06.55. Bij de vrouwen won Lucinda Brand (1.16.30), zij debuteerde op het strand.

Van der Niet was dus de verrassende winnaar in Egmond:” Ik heb een paar strandracen gefietst dit jaar, dus heb wel wat ervaring met fietsen op het strand.” Tijdens Noordwijk-IJmuiden-Noordwijk werd hij zesde en tijdens de Rabo Beach Challenge vierde. “Het is super dat ik dan nu hier kan winnen. Tijdens de laatste kilometers dacht ik ‘ ik ga er voor’, het kan goed uitpakken of ik zit er net niet bij. Ik ben erg blij.”

AGU Egmond-Pier-Egmond was dit jaar erg sterk bezet. Onder andere Sebastian Langeveld, Johnny Hoogerland, Laurens ten Dam, Ramses Bekkenk en Bram Rood deden mee. Zij konden allen hun favorietenrol niet waarmaken. Op de heenweg richting de Pier in Velsen-Noord zaten de meeste van hen nog in een kopgroep van ruim twintig renners. Het verschil werd pas op de terugweg gemaakt.

Er stond een pittige wind aan zee, windkracht 5 noordwest, dat maakte de terugweg extra pittig voor de deelnemers. De laatste tien kilometer werd een kopgroep van drie man gevormd met Lormans, Van Hoovels en de jonge 21-jarige Bram Imming. Op 3 kilometer van de finish ging Van der Niet er in de achterliggende groep alleen vandoor. Tot aan de finish bleef het erg spannend. Een valpartij van Imming in de bocht van de finish zorgde er voor dat de Belg Van Hoovels niet voor de overwinning kon gaan en derde werd. Lormans miste wat snelheid in de sprint waardoor Van der Niet AGU Egmond-Pier-Egmond won en hij nipt tweede werd. Bram Imming noteerde de vierde tijd voor Davy Commeyne. Langeveld werd achtste,  Hoogerland elfde en Ten Dam vijftiende.

Bij de vrouwen was Lucinda Brand verheugd met de overwinning. Nooit eerder reed zij een wedstrijd op het strand. “Ik vond het super leuk”, vertelde de renster van AA Drink/Leontien.nl enthousiast na afloop. “In het begin het ik veel alleen moeten fietsen, op de terugweg zat ik in een goed groepje en heb ik lekker kunnen doorfietsen. Voor de finish vroeg ik nog wel even of ik wel echt de eerste vrouw was.” Tweede werd de Belgische Inne Gantois, die bijna twee minuten later finishte in 1.18.13. Monique Arkenbout-Andries finishte als derde en zal morgen ook starten tijdens de PWN Egmond Halve Marathon en meedoen om de prijzen in het combiklassement.

In totaal deden zaterdag bijna 3.700 ingeschreven deelnemers mee tijdens de 14e editie. Daarmee is AGU Egmond-Pier-Egmond een van de grootste strandracen van de Benelux. De deelnemers hadden te maken met een stevige wind, maar verder waren de omstandigheden op het strand prima.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Opiniepeiling
Als het aan Bewonersverenging Hart van Alkmaar ligt, moeten alle prostitutieramen op de Achterdam dicht. Er zou sfeer van overlast en criminaliteit hangen rondom de Achterdam. Ben jij het hiermee eens?
Ga naar de peiling
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland