Regio | 07 september 2010
|
reacties (2) |
bron: Noordhollands Dagblad
ALKMAAR - De Honthorstlaan in Alkmaar is maandagavond urenlang toneel geweest van een groot technisch onderzoek van de Rijksrecherche. Die hoopt zo de precieze oorzaak te achterhalen van een dodelijk ongeluk waarbij een politiewagen betrokken was.
De 20-jarige Alkmaarder Hakan Cakmak werd in de nacht van 18 op 19 mei frontaal aangereden door de politiewagen, die was afgekomen op meldingen over vernielingen.
Hakan, die een scooter bestuurde, zou enkele dagen later overlijden. Over de toedracht lopen de meningen uiteen. Beelden van beveiligingscamera's in de nabij gelegen flatgebouwen hebben aangetoond dat er geen sprake was van een achtervolging. Het onderzoek van de Rijksrecherche richt zich op twee mogelijkheden. Ofwel politieauto en bromfietser reden op elkaar af en weken beiden uit naar dezelfde kant, ofwel de politieauto probeerde de bromfietser te stoppen met fatale gevolgen.
Bij het herinneringsmonumentje dat familie en vrienden enkele weken na de dood van Hakan hebben onthuld werden maandagvond metingen verricht, waarbij de scooter en de politiewagen werden voorzien van speciale apparatuur. Aan de hand daarvan kan, met behulp van de videobeelden, onder meer worden bepaald hoe hard werd gereden en geremd.
De operatie werd door veel flat- en buurtbewoners gevolgd. Die waren allemaal per brief op de hoogte gesteld omdat de Honthorstlaan -inclusief drie zijstraten- moest worden afgezet.