SINT MAARTENSVLOTBRUG - In een boerderij en een bijbehorende schuur aan de Belkmerweg in Sint Maartensvlotbrug werden donderdagochtend door de politie hennepkwekerijen aangetroffen. In de schuur werden eerst een droogruimte ontdekt en twee kweekruimtes. Vervolgens zag men vanuit de garage van de boerderij een bestelbus rijden, met daarin vier verdachten.
De twee mannen en twee vrouwen, afkomstig uit Alkmaar en Den Helder, zijn aangehouden. In de boerderij werden twee kweekruimtes en een grote ruimte met stekken aangetroffen. In totaal stonden er circa 1200 planten in de ruimtes en duizenden stekken. Er was sprake van het illegaal aftappen van stroom.
Ook op de Korte Belkmerweg in ’t Zand werd donderdagochtend in een pand een kwekerij in opbouw aangetroffen. De aanwezige apparatuur werd in beslag genomen.